Dabar yra 29 Kov 2024 08:54

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 57 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 26 Spa 2004 07:02 
Modeliuoto
Modeliuoto
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 01 Sau 2004 14:53
Pranešimai: 523
Miestas: Vilnius
Maciau toki gyva: variklis stovi tiesiai, anglies strypeliai paprasti apvalus 1,5-2mm diametro. Ir nereikia LIALIA apie kvadratinius - burzuju ismislas. O variklio ir propo tvirtinimo komplektas
nepigus bet labai reikalingas. Pas Virgi pasidomek, nesenai siunta parejo. O jei ant taupymo tai kolektyvas naudoja aliuminio juosteles su skylem is vaikisku konstruktoriu. Islanksto omegos forma, sukryziuoja, per cetra praleidzia velena, kojas prisuka prie faneros - gaunasi amortizuojanti smugius konstrukcija. Jei per minksta - papildomai apvynioti izoliacija


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Spa 2004 18:39 
Modeliuotojas
Modeliuotojas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 17 Rgp 2004 09:28
Pranešimai: 2658
Miestas: Jurbarkas
Na va, padariau tvirtinimą. Gavosi gana sudėtingai, bet lyg ir neblogai.

http://www.modeliai.eik.lt/photo/displa ... 0036&pos=0


Paskutinį kartą redagavo ReM 28 Sau 2005 21:32. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Spa 2004 18:54 
Administratorius
Administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Lap 2003 23:29
Pranešimai: 2234
Miestas: Vilnius
Galesiu tavo sitas nuotraukas patalpinti i puslapi www.modeliai.eik.lt, nes puslapis naujai startuos greitai, bus pasipildes

_________________
Laivai:
"RCM 2010" Eco-Expert + Polyquest 6100 + Feigao
Mini Sideon + Polyquest 2100 + Feigao


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Spa 2004 22:15 
Modeliuotojas
Modeliuotojas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 17 Rgp 2004 09:28
Pranešimai: 2658
Miestas: Jurbarkas
Mano lėktuvui beliko uždėti ratus. Kažin koks turėtų būti tarpas tarp propelerio ir žemės?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Spa 2004 22:32 
Model
Model
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 26 Lap 2003 12:53
Pranešimai: 167
Miestas: Vilnius
Tarpa dek kiek imanoma didesni, pas mane propas nuo zemes apie 4cm bet tupiant 2mm angline sasi islinksta ir propas dazniausiai kliudo zeme. Vis dar laukiu atsakymo i siuos klausimus: ar sitas Mini 3DX tavo gamybos? Jei taip kuo ten sparno galai nudazyti?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 31 Spa 2004 11:57 
Modeliuotojas
Modeliuotojas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 17 Rgp 2004 09:28
Pranešimai: 2658
Miestas: Jurbarkas
Mano gamybos nuo pradžios iki galo. Sparno galai nedažyti, ten atspausdinta spalvotu printeriu (lipdukai).


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 31 Spa 2004 13:59 
Model
Model
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 26 Lap 2003 12:53
Pranešimai: 167
Miestas: Vilnius
Dar keli klausimai: is kokio storio deprono padarytas modelis ir kiek jis be nieko sveria?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 31 Spa 2004 22:33 
Modeliuotojas
Modeliuotojas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 17 Rgp 2004 09:28
Pranešimai: 2658
Miestas: Jurbarkas
Kokio deprono galima gauti Lietuvoje? Galima rast kur nors 3mm? Jei įmanoma, būtų įdomu sužinoti kur... Aš dariau iš 5mm. Svorio be nieko dabar jau tiksliai neprisimenu. Nors svėriau, bet neužsirašiau. Maždaug 90 g. Čia tik depronas, anglis, lipdukai.
Modelį jau pabaigiau. Galutinis svoris be akumuliatoriaus - 232 g. Propeleris nuo žemės ~6 cm. Tikiuosi tiek pakaks. Pasivažinėjau po kambarį, trauka tikrai nebloga, variklį įjungus pačiu minimaliausiu greičiu pradeda važiuoti. Laikant rankoje puse gazo trumpai paleidus lipa į viršų, t.y. trauka didesnė kaip 300 g. Reakcija į vairus labai stipri, taip atrodo, kad darant kilpą apsiverstų vietoje. :) Paskraidyti realiai neišeina dėl blogo oro.
Kiek suprantu tu irgi turi kažką panašaus?

http://www.modeliai.eik.lt/photo/displa ... 0036&pos=4


Paskutinį kartą redagavo ReM 28 Sau 2005 21:33. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Lap 2004 18:02 
Model
Model
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 26 Lap 2003 12:53
Pranešimai: 167
Miestas: Vilnius
Taip as turiu panasu modeli. Modeli gaminau is 4mm deprono, ji pirkau Senukuose viena beda kad jis yra 50x50 cm tai didesnes detales: liemeni ir sparnus reikia jungti "zig zag" jungimu. Lietuvoje kiek zinau 2 arba 3 mm deprono niekur nera pirkti, reiks kada bandyt is uzsienio siustis . Mano modelio svoris su anglim ir traukemis apie 70g, skridimo svoris su viskuo 256g, be akumuliatoriaus 188g. Kai akumuliatoriai (3cell Lipo) tik pakrauti kaba ant puses gazu, po kokiu 10 min skraidymu kaba ant 2/3 gazu. Skraidymui saleje modelis gan sunkus, bet skraidyti imanoma. Is vis saleje jau skraidziau 5 kartus be didesniu avariju. Vakar sporto sale buvo uzimta tai teko skraidyt mokyklos aktu saleje, vietos mazoka, bet skristi imanoma. Jei nesi skraides su tokio tipo lektuvais patariu pradziai neuzsideti per didelio vairu jautrumo. Pas mane kol kas visi variai be exponentes. Eigos mazdaug tokios: eleronai apie 30, aukstis apie 35 posukis apie 45 laipsnius. Pirmam skrydimui daryk truputi mazesnius ir jei turi galimybe uzsidek exponente bent jau 30%, daryk labiau priekine centruote, ir lauk ramaus oro nes prie vejo modelio valdymas kur kas sudetingesnis:) Sekmes skraidymuose:)

Va mano modelis:



Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Lap 2004 19:01 
Modeliuotojas
Modeliuotojas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 17 Rgp 2004 09:28
Pranešimai: 2658
Miestas: Jurbarkas
Šiandien buvo neblogas oras, tai bandžiau paskraidyti. Deja, pasekmės labai liūdnos. :(

http://www.modeliai.eik.lt/photo/displa ... 0036&pos=6

Pikčiausia, kad lėktuvas smigo į žemę ne dėl to, kad nemoku valdyti, o dėl to, kad pamiršau ištraukti siūstuvo anteną. :( Nežinau kaip aš čia taip sugebėjau... Pakilo visai normaliai, bet nuskrido netoli... :( Blogiausia, kad lūžo vieno rato anglies strypas. Aš juos taip patikimai įklijavau, kad dabar bus sunku išimti. Kai nustojau pykti ant savęs, nutariau modeliuką sutaisyti. Tai ne taip sunku. Sunkiausia vieta - ratai.
Tavo modeliuko nuotraukas mačiau rcmarket'e. Manasis taip pat padarytas iš Senukuose pirkto deprono. Bet jis 5 mm. Pamatuok. :) Dėl vairų eigos viskas teisinga, aš tai suprantu, bet avarija buvo ne dėl to...
Dar vienas klausimas - kuo klijuoji deproną? Gal į privatą einam, nes čia jau asmeninis susirašinėjimas?


Paskutinį kartą redagavo ReM 28 Sau 2005 21:34. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Lap 2004 20:30 
Model
Model
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 26 Lap 2003 12:53
Pranešimai: 167
Miestas: Vilnius
Uzjauciu del avarijos. Labai apmaudu kai zinai ka daryt o modelis nesivaldo, ir tik zuri kaip jis duzta, keleta kartu ir man teko toki "dziaugsma" apturet. As tiek lauke tiek salei skraidau su pusiau istraukta antena ir viskas normaliai kol kas atkazu nebuvo. Toliau depronas, paziurejau su slankmaciu lygiai 4mm, vaidinasi jis kazkaip taip: "Zeta natur Homestar", kazkas tokio, supakuoti jie po 8 50x50xm dydzio lakstus kainuoja apie 10 lt. Del sasi: neblogas smugis turejo but kad net angline sasi luzo (kokio diametro vamzdelius naudoji?) as savajai naudojau 2mm skersmens anglini vamzdeli, is pradziu buvau neuztikrintas del tvirtumo bet dabar isitikinau kad ji atlaiko net l.grubius tupimus ( ko beje nepasakysi apie propeleri:)
Depronui klijuoti naudoju spec. deproninius klijus pirktus "Statybu alejoje": gamintojas Lenkija, Klej polimerowy, MPC-012. Tai skaidri 0,5l plasmasine bonka, su geltonai zaliu kamstuku kainuoja 5lt. Klijai tikrai geri, sudziusta mazdaug per 30min ant radiatoriaus. Po kokios dienos jau nelabai iseina atlupti:) I privata kalbet eit neverta, nes cia forumas ir jis skirtas zmoniu bendravimui, ir jis seip gana numires reikia atgaivint:) Ai tiesa dar keli klausimi: Koks cia pas tave 3DX? Mini ar normalus? Ir koks sraigtas , kokie akumai ir kur pirkti?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Lap 2004 22:15 
Modeliuotojas
Modeliuotojas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 17 Rgp 2004 09:28
Pranešimai: 2658
Miestas: Jurbarkas
Pas mane lyg ir tas pats depronas. Ten kaip lubų plokštės, tik be jokio rašto. Pamatavau irgi su slankmačiu - 5mm. Supakuotos po 8 lapus, kaina irgi apie 10 Lt. Gal jos skirtingų storių būna?
Smūgis buvo neblogas, bet ne į asfaltą. Pas mane anglies strypas 2mm, ne vamzdelis. Dabar beardydamas pastebėjau, kad tie strypai nuo smūgio gana lengvai lūžta, nors šiaip pabandžius laužt - tikrai sunkiai. Klijavau aš juos su epoksidine derva, tai dabar vos išardžiau. Galima išplėšt tik su "mėsa" iš deprono. Akivaizdu, kad persistengiau. Dabar bandysiu dėt 3mm strypą, nes 2mm jau neturiu. Įdomu tai, kad subyrėjo tik lėktuvo nosis, visa kita visiškai sveika. O atrodė, kad turėjo subyrėti viskas. Viskas klijuota paprasčiausiu lipalu (1l 6 Lt). Aš abejojau ar laikys, bet po avarijos aišku, kad klijuoja puikiai - nė vienoje suklijuotoje vietoje neišplėšė, visur lūžo depronas. Reiškia klijuojant papildomai tvirtinti neverta.
Lėktuvas - mini 3DX. Man jis nelabai patinka, bet pradžiai tiks. Šiaip reikėtų daryti ką nors panašesnio į normalų lėktuvą (išvaizda). Akumuliatorius Kokam 1500 HD, 2 bankės. Suprantama, talpa galėtų būti mažesnė, būtų mažiau svorio. Bet čia man su juo taip jau gavosi... Jei dėt tris bankes, bus per sunku, o be to ir propelerio reikia mažesnio (kaip paaiškėjo tokio Lietuvoje nėra kur nupirkt).


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Lap 2004 00:30 
Model
Model
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 26 Lap 2003 12:53
Pranešimai: 167
Miestas: Vilnius
Atrodo kad ten tas pats depronas, vadinasi pas mus slankmaciai skirtingi:) Del sasi as ten ne taip parasiau ne vamzdelis o apvalus strypas. Seip su lipalu esu klijaves putplastinius modelius irgi laiko gan gerai, deprono klijuot su lipalu nebandziau bet kiek girdejau kad visai gerai daba tu tik patvirtinai tai. Pas mane buvo avarijos tai luzta irgi tik priekine liemens dalis ties varikliu visa kita lieka sveika. Tiesa dar viena kart luzo posukio vairas bet ten del to kad modelis ant jos nukrito kazkur is metro aukscio, tokios avarijos su izoliacija pataisomos per kelias min ir vel galima ramiai skraidyti. Del propeleriu tai tikrai Lietuvoi menkas pasirinkimas. Propu kokiu reikia mano varikliui turi tik Ramunas bet pas ji uz viena APC 8x3,8 reikia sumoket apie 20lt o siunciantis is interneto gaunasi apie 7lt. 3DX tai nelabai koks lektuvas bent jau didesnysis varinatas, teko man su juo skraidyti, jis kaba normaliai atlieka daugeli figuru bet pvz: skristi peiliu (ant sono) su juo nelabai iseina. Todel www.foamyfactory.com jo brezinius ir duoda nemokamai o uz Jak'o , Extros su Voteco brezinius jau praso pinigu nes ju skridimo savybes geresnes. Sitas mano modelis su langeliais tai mano paties konstrukcijos, pasidariau ji toki koks man patinka. Skraidymo savybes geros ir gan graziai atrodo:) ta pati patariu daryti ir tau. Del akumu tai 2cell 1500mah daugoka sakyciau, geriau 3cell ir mazesnes talpos tada kur kas daugiau galios. Pas mane 880mah 3cell lipo tai ju uztenka apie 15 min skraidymo , bet uztai, traukos visada yra. Skraidymams saleje reiktu 350mah tada butu pats tas . Koki ten tau rekomenduoja propa det ant savo axi'o instrukcija ir kokia jo trauka su 2 ir su 3cell? Is kur pirkai savo Lipo? Ir dar is kur tu?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Lap 2004 09:37 
Modeliuotojas
Modeliuotojas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 17 Rgp 2004 09:28
Pranešimai: 2658
Miestas: Jurbarkas
1500 mAh kiek per daug, bet skraidymo laikas turėtų gautis neblogas. Pirkta pas Ramūną. Iš pradžių aš jį kitur planavau naudoti, bet paskui planai pasikeitė. Todėl yra toks, koks yra.
Aš kelintą kartą matau, kaip žmonės tvirtina, kad 3 bankės duos daugiau galios. Ką reiškia daugiau galios? Traukos? Iš kur tokie duomenys? Pažiūrėkim kas gaunasi. Sakykim turim variklį, kuriam max 8A. 11,1V, 3 bankės duos didesnes apsukas, bet būtinai reikės dėti mažesnį propelerį (kokį konkrečiai nenagrinėsim), kitaip bus viršyta leistina srovė (kiek tai blogai ar gerai irgi nenagrinėsim). Mažesnis propeleris - mažesnė trauka. Bet, kadangi apsukos didesnės, tai modelis skraidys greičiau (salėje blogai) ir kaboti turėtų būti sunkiau. Kas įdomiausia, šiuo atveju trauka bus šiek tiek mažesnė, nei su 2 bankėm. Kuo didesnis propeleris, tuo mažesnės apsukos, tuo modelis skrenda lėčiau, tuo labiau artėjam prie sraigtasparnio. Naudojant reduktorių galim dėti didesnį propelerį, bet sukti jį juk irgi sunkiau. Gal kur ir nusišnekėjau, neseniai tuo domiuosi, bet info perskaičiau galybes... Šiaip įdomu būtų apie tai padiskutuoti, nes Lietuvoje modelistų nedaug, ir pakalbėti nelabai yra su kuo, o labiau į šį reikalą gilinasi išvis gal tik keletas...
Mini 3DX yra daug geresnis už savo vyresnį brolį. Apie tai nemažai kalbama užsienio forumuose...
Apie mano AXI trauką yra pirmoje šios diskusijos žinutėje.
Pas tave APC 8x3,8, reiškia be reduktoriaus?
Norėčiau ateityje prisidėti prie skraidymų salėje, tačiau gyvenu per daug toli nuo Vilniaus ir Kauno. Kur jūs ten skraidot?
Ir dar apie pirkimą internete. Kaip gaunasi 7 Lt? Nebent perki 100 iš karto, kitaip vien už parsiuntimą sumokėsi daug kartų daugiau...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Lap 2004 13:49 
Modeliuotojas
Modeliuotojas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 17 Rgp 2004 09:28
Pranešimai: 2658
Miestas: Jurbarkas
OK. Aš labai nesiginčysiu. Čia yra labai daug niuansų, kas geriau, ar tempti dar vieną bankę (papildomas svoris), ar geriau 2 bankės, bet mažiau svorio. Juk visgi ne važiuojam o skrendam... Statinė trauka, dinaminė trauka, naudingumo koeficientas.... Reikia žiūrėti kas svarbiausia konkrečiu atveju.
O vieną bankę naudoti galima būtų jei varikliui užtektų tiek įtampos, ir jei vienintelis tikslas būtų kaboti, o ne skraidyti. Kai propeleris labai didelis, atsiranda kitos problemos...


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 57 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 8 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Administratoriaus kontaktai: info(eta)rcm.lt

 

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007