baterijos likuti galima matyti dviem budais (gal tiksliau net trim). Vienas variantas naudoti telemetrija - valdymo pultas signalizuoja kada baigiasi baterija. Pvz, flysky sistemose prie imtuvo prisijungia vienas kontaktas prie baterijos kontakto ir valdymo pultelis mato baterijos itampa, galima nusistatyti signalizacijos riba. Frsky sistemose jungiasi telemetrija serijiniu rysiu, pultelyje galima susikonfiguoruoti belekaip kaip bus pranesta apie baterijos bukle, t.y. gali nusistatyti kelias ribas, pvz baterija baigia issikrauti arba baterija visiskai tuscia ir jis gali balsu tai pasakyti (patogu, kai skrendi su FPV akiniais ir pultelio tiesiogiai matyti negali). Paprasciausi FRsky imtuvai telemetrijos neturi, tai reikia ziureti. Kitas variantas, baterijos bukle matyti per OSD, tam tikslui galima naudoti skrydzio kontrolerio integruota OSD (ne visi turi, pvz sitas turi
https://www.banggood.com/Betaflight-F3- ... rehouse=CN )
arba kai kurios kameros turi pacios OSD su itampos indikacija, pvz foxeer monster v2 turi itampos kontakta ir OSD. Patogiausia naudoti frsky pultelio telemetrija, nes kai greitai skraidai, nera kada ziureti i OSD, geriau kai tai pranesa atskirai ir priedo papildomi uzrasai per OSD uzstoja vaizda.
Šiaip viskas susiveda i tai, kiek pinigu turi ir ar apsimoka is viso investuoti i si hobi. Gal praskrisi, pabandysi ir nebenoresi, tai prisipirkti brangios irangos gali bebuti prasmes. Is kitos puses, pirkti pradziai pigia iranga, paskui leisti vel pinigus brangesniai irgi nera labai geras sprendimas. Pvz optimaliausias (mano supratimu) dronui valdymo pultas frsky qx7, bet jis kainuoja apie 80-90 euru. FPV iranga irgi, geriausia yra geri akiniai, norint taip nusipirkti, kad paskui nesinoretu keisti, geriausia pirkti fat shark akinius, gal ne pacius sustriausius, bet bent dominator v3. Ju kaina apie 300 euru (buvau pagaves gera nuolaida tai per hobyking nusipirkau uz 250 su atsiuntimu), imtuvas dar apie 40 euru. Šiaip brangoka, bet verta. Nors sioje vietoje gal pradziai vertetu nusipirkti ka nors is dezes tipo uz 60-70 euru, bet uzsikabliavus stipriau veliau vis tiek noresis ko nors rimciau, o pasikeitus i akinius reikes is naujo mokytis skraidyti.
Baterija konstruoti tikrai neverta, geriau nusipirkti dronui skirta pradziai bent su 50-70 C indeksu. 18650 nieko gero nebus, jie sroves nelaiko, gal i ora ir pakelsi, bet net pasimokyti su kuo nebus. Jei norisi pataupyti, tai galima imti triju celiu akuma 1300 -1500 mAh talpos. Su tokios talpos baterija per daug nedraskant dronas skrenda apie 10 minuciu.
Tiesa, ant drono butinai buzzeri prisimontuok ir susikonfiguruok jo valdyma nuo kurio nors pultelio jungiklio, kai pamesi drona ( o tai tikrai nutiks) bus lengviau rasti. Taip pat gerai kai akiniai turi DVR funkcija, nes kai kur nors nukrenti, nusiimi akinius ir visiskai prarandi orentacija, nesupranti i kuria puse eiti ieskoti drono, tai paskui ramiai kelis kartus perziuri kurioje vietoje nukritai ir gali eiti ieskoti - tai tikrai padeda.