Dabar yra 04 Gru 2024 20:57

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 2 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: [Patarimas] "HobbyKing QC" ATmega48 keitimas
StandartinėParašytas: 09 Rgs 2011 13:49 
Model
Model

Užsiregistravo: 20 Rgs 2010 17:44
Pranešimai: 243
Miestas: Vilnius
yra gana pigus ir geras kontroleris.
Gaila, bet jame įlituotas mažai Flash atminties (tik 4kB) turintis mikrovaldiklis ATmega48PA. Į šį mikrovaldiklį nebetelpa naujų versijų mikrokodai (Firmware), skirti KapteinKUK (KK) tipo kontroleriams. Norint skraidyti su naujų versijų mikrokodais reikia arba pirkti kitus KK tipo kontrolerius, kuriuose yra didesnės talpos mikrovaldikliai arba galima pakeisti mikrovaldiklį pačiam.

TQFP 32 kojų korpuse esančią detalę išlituoti su paprastu lituokliu yra LABAI sunku. Laimei yra kur kas paprastesnis daug kojų turinčių detalių išlitavimo/įlitavimo būdas.

Išlitavimui panaudosime dujinę viryklę. Aišku, tinka ir elektrinė.
Uždegame dujinę viryklę ir nustatome nedidelę liepsną.

Ant liepsnos dedame aliuminio gabalą (bent 3mm storio). Neturint aliuminio, šiam reikalui pilnai tiks ir keptuvė su storu dugnu. Svarbu kad paviršius nuo liepsnos kaistu tolygiai bent 5x5 cm plote.

Ant aliuminio plokštės ar keptuvės dedame kitą nedidelį aliuminio gabaliuką (padėkliuką). Šis padėkliukas reikalingas tam, kad labiausiai kaistų tik ta KK plokštės vieta, virš kurios yra mikrovaldiklis Atmega48, o padėkliuko matmenys turi būti tokie, kad KK plokštė nesiremtų į aliuminį kitoje pusėje prilituotomis imtuvo ir ESC jungčių kojelių dalimis.



Kol kas KK plokštės ant padėkliuko nededame, o laukiame, kol įkais aliuminis (keptuvė) su padėkliuku.
Aliuminio plokštę (keptuvę) su padėkliuku kaitiname iki maždaug 300 laipsnių karščio, nes lydmetalis pradeda lydytis prie 250-270 laipsnių. Aišku, temperatūrą nustatyti yra gana keblu, bet paprasčiausias būdas yra paimti truputį lydmetalio ir prilietus jį prie padėkliuko pažiūrėti ar lydmetalis jau lydosi ar dar ne. Pastebėjus, kad lydmetalis pradeda lydytis, sumažiname liepsną. Su pincetu paimame KK plokštę ir dedame ją ant padėkliuko. Laukiame kol plokštė įkais (paprastai apie 15-30 s). Kaitimo metu jokios degėsių smarvės ar dūmų, einančių iš KK plokštės būti neturėtų. Kas kelios sekundės pincetu atsargiai bandome pajudinti ATmega48 mikrovaldiklį. Kai tik lydmetalis suskystėja, mikrovaldiklis nesunkiai pasislenka iš savo vietos. Paimame mikrovaldiklį su pincetu, nukeliame KK plokštę nuo padėkliuko.

Išlitavimo procedūra baigta.

Darant viską tvarkingai išlitavimas trunka nuo 20 iki 40 sekundžių. Jeigu procedūra užtrunka ilgiau, vadinasi jūsų naudojama temperatūra yra per žema, jeigu trumpiau – per daug kaitinate padėklą (gali nuo plokštės atšokti takeliai).
Naują mikrovaldiklį įlituojame įprastu būdu, .

Galima įlituoti ir taip, kaip išlitavome seną mikrovaldiklį. KK plokštės vietą, kur buvo senas mikrovaldiklis, ištepame fliusu, dedame naują mikrovaldiklį. Plokštę dedame ant įkaitusio aliuminio padėkliuko. Po keliolikos sekundžių pradeda lydytis ir garuoti fliusas, po to pradeda lydytis lydmetalis. Naujas mikrovaldiklis dėl lydmetalio įtempimo jėgos pats susilygiuoja ir atsistoja tiksliai į tą vietą, kur jam priklauso būti. Su pincetu nukeliame KK plokštę ir paliekame ją atšalti. Mikrovaldiklio pakeitimo procedūra baigta.

ATmega48PA-AU mikrovaldiklį galima keisti į:
ATmega88, ATmega88A, ATmega88PA;
ATmega168, ATmega168A, ATmega168PA;
ATmega328, ATmega328P
valdiklius. Svarbiausia reikia žiūrėti, kad prie jų būtų prirašyta „AU“ t.y. mikrovaldikliai būtų 32 kojų TQFP korpuse.

PASTABA. Šiame darbe svarbiausia gerai parinkti padėkliuko temperatūrą ir nustatyti optimalų kaitinimą. Kai kaitinimas per mažas, tai plokštė, o kartu ir ant jos esančios detalės be reikalo kaista tol, kol išsilydo lydmetalis, o toks kaitimas ne visoms detalėms „patinka“. Geriausia, kaip lydmetalis išsilydo 20-40 s intervale pradedant laiką skaičiuoti nuo to momento, kai KK plokštę padėjote ant įkaitinto padėkliuko. Kai kaitinate per stipriai (lydmetalis išsilydo praėjus mažiau nei 10 s nuo plokštės uždėjimo), tai rizikuojate sugadinti plokštę (nuo jos gali atšokti takeliai), o taip pat ir perkaitinti mikrovaldiklį.
Jeigu mikrovaldiklio pakeitimą darote pirmą kartą ir nepasitikite savo jėgomis, tuomet siūlau iš pradžių pasitreniruoti su sugedusių elektronikos prietaisų plokštėmis (senų CD-ROM, HDD ir t.t.). Procedūra tikrai nėra sudėtinga, rezultatai beveik visada yra puikūs, o laiko sąnaudos minimalios.

SĖKMĖS DARBUOSE


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: [Patarimas] "HobbyKing QC" ATmega48 keitimas
StandartinėParašytas: 09 Rgs 2011 18:41 
Modeliuotojas
Modeliuotojas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Rgp 2007 00:49
Pranešimai: 4908
Miestas: Siauliai-Birmingham
:liux :liux :liux Dekui uz vaizdu aprasyma.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 2 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Sargybinis ir 32 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Administratoriaus kontaktai: info(eta)rcm.lt

 

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007