Dabar yra 16 Bir 2024 02:00

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 212 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: HMD (arba savadarbiai FPV akiniai)
StandartinėParašytas: 27 Bir 2013 13:38 
Modeliuoto
Modeliuoto
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 03 Bal 2010 21:36
Pranešimai: 440
Miestas: Panevezys-Klaipeda-Airija
Sveiki gyvi, sukuriau sia tema nes manau, kad daug zmoniu skraidanciu su FPV akiniais yra nepatenkinti ju kokybe. Viskas prasidejo nuo to, kad kaledu proga gavau FPV akinius na ir tada pagalvojau, kad prasides mano skrydziai po Airijos platybes :) .
Na kagi ir pagaliau isauso tas lauktas rytas kai pirma kart isvariau i laukus isbandyti savo akiniu. Pakeliau i ora coptery, uzsidejau akinius ir.... kas cia dabar? lygtais ir nesiruosiau dar mirti tai kokio velnio as matau ta sviesa tunelio gale (tmi) ? O je tikejausi visko bet tik ne tokio graudaus vaizdelio( turiu pamineti, kad dar ir mano akys ne pacios geriausios tai kai viskas suejo i kruva gavosi tai kas gavosi)
Na bet as ranku nenuleidau. Isipjoviau is savo atsarginiu akiniu linzes ( teko tai daryt paciam nes kai kreipiausi i kelias airijos optikas tai visu pirma man uzduodavo n+k klausimu kam man to reikia o poto paaiskindavo kad tai perdaug jiems sudetinga...)
Na kagi ir vaizdelis truputi pagerejo ir kuo toliau tuo turiu pasakyt daresi vis geriau, neveltuj sakoma, kad suo ir kariamas pripranta. Bet viena kart landziodamas po rusu fotumus uztikau stai ka: http://forum.rcdesign.ru/f90/thread295913.html . Tada ir as nusprendziau kodelgi man irgi nepabandzius kazka tokio. Uzsisakiau is foxtechfpv 5" monitoriu, is ebajaus 3x didinancia linze ir visko sulaukes vakar pradejau eksperimentuoti. Isiardziau monitoriu ko pasekoje gavau mazdaug 160gr. svori ir zymiai mazesnius gabaritus, apsipjausciau linze pagal ekrano dydi ir pasidares is kartono vamzdy pradejau ieskoti optimalaus atstumo nuo akiu iki ekrano. Jau pirma karta ijunges ekrana ( signala gavau pajunges nuo Fat sharku ) supratau, kad greitu laiku akiniai ilsesis ant lentynos. Kad butu aiskiau koks skirtumas galiu duti toki palyginima: jaigu su akiniais jus jauciates lygtai sedetumet paskutinej kino teatro eilej tai parinkus gera atstuma nuo akiu iki ekrano jus sedit pacioj geriausioj sales vietoj per viduri.
Dabar pradejau svarstyti kokio tipo daryti: deti ant dviratininko salmo visa tai ar visgi akiniu tipo. Man dezutes gabaritai gavosi 8x14 staciakampis ir 15cm. ilgio. Tad tokiu mazu gabaritu tikrai nusprendziau nedeti ant kazkokio gremezdisko salmo o darysiu akiniu tipo. Dabar susiduriau su pirma problema, neturiu isko daryti dezutes, yra 3mm faniera ir siaip ji neblogai manau apsaugotu ekrana ir kontrolery bet stai svorio atzvilgiu nekas. Dar galvoju apie 5mm kieta balza bet reikia siustis o tai prides minimum kokias 2 sav.
Kitas iskiles klausimas koki video imtuva naudoti? Manau pereiti prie 1.2GHz nes visgi 5.8GHz galimybes atstumo atzvilgiu labai ribotos.
Kagi tie kas susidomejot laukit tesinio ir butu malonu, kad patartumet koki visgi video siustuva-imtuva pasirinkti...

_________________
Vapsva FPV: "90 proc. forumo dar nėra suvokę, kad ABL gali tiksliai ir teisingai patarti kaip yra tikrai geriausiai"


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: HMD (arba savadarbiai FPV akiniai)
StandartinėParašytas: 27 Bir 2013 14:50 
Modeliuotojas
Modeliuotojas

Užsiregistravo: 16 Lie 2010 17:30
Pranešimai: 1941
Miestas: Vilnius
Kokius akinius meginai kad tokie prasta nuomone gavosi ? :) speju kad ne pirmuosius :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: HMD (arba savadarbiai FPV akiniai)
StandartinėParašytas: 27 Bir 2013 14:58 
Modeliuotojas
Modeliuotojas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 17 Lie 2010 19:26
Pranešimai: 8223
Miestas: Campbell River, BC, CA
Man tai jau senokai knieti salma pasidaryti... Mastau apie (gal) 7" LCD ant dviratininko salmo, su didesne batareika pakausyje, kad CG butu OK ir nebandytu krypti i prieki ar atgal. Ant virsaus 5.8ghz imtuvas su dobiliuku, nors svajoju ir apie dual diversity su dobiliuku ir helical'u.
Nu, lauksiu gamybos fotkiu, gal daugiau ideju gims :)

_________________

ABL: "jei esi nūbas - imk tai, ką turi kiti forumiečiai ir kopijuok 1:1 neanalizuojant 'kodėl' - su laiku suprasi"


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: HMD (arba savadarbiai FPV akiniai)
StandartinėParašytas: 27 Bir 2013 15:37 
Modeliuoto
Modeliuoto
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 03 Bal 2010 21:36
Pranešimai: 440
Miestas: Panevezys-Klaipeda-Airija

_________________
Vapsva FPV: "90 proc. forumo dar nėra suvokę, kad ABL gali tiksliai ir teisingai patarti kaip yra tikrai geriausiai"


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: HMD (arba savadarbiai FPV akiniai)
StandartinėParašytas: 27 Bir 2013 16:01 
Modeliuotojas
Modeliuotojas

Užsiregistravo: 16 Lie 2010 17:30
Pranešimai: 1941
Miestas: Vilnius
O tu nenori pasidaryt tokio juokucio kaip as , pas mane du imtuvai, vienas eina per kryptine antena kitas per stokine , tai monitoriu prisegiau ant vieno, tuo tarpu kitas i akinius kala vaizda , ir ziuri jei vienam kas negerai i kita akis bedi, nu ir nieko patogu siaip. Raiska moniko 800 ant 450 lygtai, ir vaizdo daugiau ant moniko nes akiniai cie tie pirmi sakytum kiek priartina viska, nes ten didelis matymo kampas .


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: HMD (arba savadarbiai FPV akiniai)
StandartinėParašytas: 27 Bir 2013 16:02 
Modeliuotojas
Modeliuotojas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 15 Rgp 2011 21:56
Pranešimai: 7227
Miestas: Vilnius
Anksčiau išmėgintas ir visokeriopai geras setupas papigiai (mėginau ir 7", ir 8" ir dar visokius, jei kam reikia - Vilniuje galiu atiduoti template'us 7-8" monikams):

- Monitorius: (čia toks pat, kaip kažkada evvaldis pardaviau) - bliūskryninas, bet prie labai blogo signalo, greit atsistato. Skraidyt praktiškai netrukdo, nebent su kokiu nors labai lievu diversity setupu (jei su geru - tai apskritai niekad bluescreen'o nebus); reza labai tinkama, svoris kur kas mažesnis nei visokių foxtech'inių
- linzės - iš 3Dlens, 10$ už visą krūvą, 120mm focal length
- dangčius - PVC + putos plokštės, lengvos ir tvirtos, pardavinėja heliopolis. Papildomas pliusas - gaunas centimetro storio, labai nesunku padaryt reguliuojamą atstumą iki linzės su įpjovomis pagrinde (jei po kurio laiko susiprotėtum kad vargina akis ar smth)

Pritariu dėl altitude ir kt. akinių - vaizdo ryškumas cool. Cinemizeriai irgi neblurina kraštų ir turi reguliuojamą optiką kiekvienai akiai, bet vaizdo dydis nelabai džiugina. HMD visa tai išsprendžia, bet turi kitų minusų - HT gali pamiršt, nes su ta triūba ant galvos nepamostaguosi. Be to, į kuprinę taip paprastai nebelenda, todėl vis dar naudoju ir tuos, ir kitus. Gal kada, išsimėginęs kokį 513548 setupą nuspręsiu kad man jau OK ir viskas gerai ir atsikratysiu akinių galutinai ;-)

Dabar dėl dydžių...
- 7-8" - per didelis, dėl svorio (dėl ekrano dydžio tai viskas OK). Mėginau visokius šalmus (statybininko, dviratininko), gaminau atskirą rėmą ant galvos, net turėjau mintį nuo matricos nulupt ekraną, ale jį nulupus pradėjo persišviest... Žodžiu, nieko gero nebus, nebent kartu nešiosies atramą galvai (trikojį ar pan)
- 7" setupas su elektronika už galvos - vis tiek per sunkus, plius dar šleifą perlituot - darbas tikrai ne eiliniam useriui
- 5" - gal ir ne tiek krūtai kiek 7-8", ale vis tiek pakanka to FOV'o, o svoris tai visai patenkinamas. Kaina džiugina (jei imt pigų BIC/GLB variantą), dar geriau būtų 5" su 640x480 ne-bluescreeninantis ekranas, bet tokį teko matyt tik už nepilnus 200$, kas tikrai nenudžiugino. Startupui pats tas, už 50$ all included (slidininko akiniai iš DX, linzės iš 3D lens ar ebay, monikas) nelabai ką gali geriau gaut, o startupui čia daugiau nei kad reikia...

_________________
Nerašykit man žinučių - čia nelabai būnu. Ieškokit kitais keliais...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: HMD (arba savadarbiai FPV akiniai)
StandartinėParašytas: 27 Bir 2013 16:39 
Modeliuotojas
Modeliuotojas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 06 Lap 2009 17:33
Pranešimai: 1299
Miestas: Utena
O jeigu imti motociklininko skafandrą ir imontuoti 7-8 colių moniką taip, kad nepapultu jokia šviesa išorinė į vidų , gale šalmo akumą imtuvą pusiausvirai.

_________________
www.rokifly.lt


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: HMD (arba savadarbiai FPV akiniai)
StandartinėParašytas: 27 Bir 2013 16:47 
Modeliuotojas
Modeliuotojas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 15 Rgp 2011 21:56
Pranešimai: 7227
Miestas: Vilnius

_________________
Nerašykit man žinučių - čia nelabai būnu. Ieškokit kitais keliais...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: HMD (arba savadarbiai FPV akiniai)
StandartinėParašytas: 27 Bir 2013 17:13 
Modeliuotojas
Modeliuotojas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 17 Lie 2010 19:26
Pranešimai: 8223
Miestas: Campbell River, BC, CA

_________________

ABL: "jei esi nūbas - imk tai, ką turi kiti forumiečiai ir kopijuok 1:1 neanalizuojant 'kodėl' - su laiku suprasi"


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: HMD (arba savadarbiai FPV akiniai)
StandartinėParašytas: 27 Bir 2013 17:22 
Modeliuoto
Modeliuoto
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 03 Bal 2010 21:36
Pranešimai: 440
Miestas: Panevezys-Klaipeda-Airija
O kam naudoti dideli monitoriu jaigu jau su 5" lengvuciu ekranu+3x linze jau jautiesi pilnai komfortiskai. Pas mane viskas dar tik reguliavimo stadijoj bet jau dabar nuo akiu iki ekrano gaunasi maziau negu 15cm. Tad jaigu rasiu lengvesni materiola dezutei negu 3mm faniera tai akiniai jau su imtuvu be akumo gausis max. 400gr. Baterijos laidas pas mane ilgas tai norint galima bus tvirtinti prie radijos, isikisti i kisene arba tvirtinti prie dirzelio kuris laikis akinius taip pat kaip ir Sharkuose.
Tad ryt isipjausiu dezute is fanieros ir jaigu matysiu, kad gaunasi persunki uzsisakysiu 5mm balzos.
Dabar man tik vienas dalykas rupi koki video imtuva uzsakyt, duokit minciu...

_________________
Vapsva FPV: "90 proc. forumo dar nėra suvokę, kad ABL gali tiksliai ir teisingai patarti kaip yra tikrai geriausiai"


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: HMD (arba savadarbiai FPV akiniai)
StandartinėParašytas: 27 Bir 2013 17:31 
Modeliuoto
Modeliuoto
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 03 Bal 2010 21:36
Pranešimai: 440
Miestas: Panevezys-Klaipeda-Airija

_________________
Vapsva FPV: "90 proc. forumo dar nėra suvokę, kad ABL gali tiksliai ir teisingai patarti kaip yra tikrai geriausiai"


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: HMD (arba savadarbiai FPV akiniai)
StandartinėParašytas: 27 Bir 2013 17:48 
Modeliuotojas
Modeliuotojas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 15 Rgp 2011 21:56
Pranešimai: 7227
Miestas: Vilnius

_________________
Nerašykit man žinučių - čia nelabai būnu. Ieškokit kitais keliais...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: HMD (arba savadarbiai FPV akiniai)
StandartinėParašytas: 27 Bir 2013 18:01 
Modeliuotojas
Modeliuotojas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 06 Lap 2009 17:33
Pranešimai: 1299
Miestas: Utena
jO problem, rei kitaicui šitą mintį pakist staigiai išmastytų ir į rinką pavarytų.

_________________
www.rokifly.lt


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: HMD (arba savadarbiai FPV akiniai)
StandartinėParašytas: 27 Bir 2013 19:12 
Modeliuoto
Modeliuoto
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 03 Bal 2010 21:36
Pranešimai: 440
Miestas: Panevezys-Klaipeda-Airija
Beje gavau klausima apie tai kokia linze emiau tai ikelsiu nuoroda: http://www.ebay.co.uk/itm/Rigid-Fresnel ... 2c60b837e5 . Jinai yra 3x didinanti bet atminkit , kad as esu trumparegis ir i toli man reikalingi akiniai tad jums darant vertetu isbandyti ir kitokias linzes.
Ka duoda linze? Ja naudojant ekrana galit traukti arciau akiu na ir vaizdas per jy isdideja. Bandziau ziuret be linzes tai vel gaunam maza ekrana toli vamzdzio gale. Beje linze pjaustant bukit atsargus nes greitai galit ja sugadinti nes pjaunant atsisluoksniuoja gofras. As panaudojau astru peiliuka ir man pavyko dailiai. Beje linze turi buti atsukta ligiaja puse i akis.
Na nieko nelaukes uzsisakiau 5mm kieta balza ir 3mm aviacines fanieros tad labai tikiuos, kad is Anglu ateis greiciau negu is Belgu ejo sraigtai :ha .

_________________
Vapsva FPV: "90 proc. forumo dar nėra suvokę, kad ABL gali tiksliai ir teisingai patarti kaip yra tikrai geriausiai"


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: HMD (arba savadarbiai FPV akiniai)
StandartinėParašytas: 27 Bir 2013 19:47 
Modeliuotojas
Modeliuotojas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 17 Lie 2010 19:26
Pranešimai: 8223
Miestas: Campbell River, BC, CA

_________________

ABL: "jei esi nūbas - imk tai, ką turi kiti forumiečiai ir kopijuok 1:1 neanalizuojant 'kodėl' - su laiku suprasi"


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 212 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 5 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Administratoriaus kontaktai: info(eta)rcm.lt

 

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007