Dabar yra 17 Bir 2024 10:18

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 72 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Ardupilot Mega 2.X
StandartinėParašytas: 30 Sau 2014 00:04 
Model
Model

Užsiregistravo: 10 Sau 2008 16:57
Pranešimai: 173
Miestas: Ignalina
Sveiki, neradau temos apie Ardupilot Mega, tai sakau gal reikia jos :-). Žodžiu renku lėktuvą su APM 2.6 ir kuo labiau gaunasi tuo daugiau klausimų kylą, štai kokių nepavyko kol kas išsiaiškinti:

1. Pas mane skraidantis sparnas ir nesuprantu kol tumbleris išjungtas (papildomo kanalo) elevonai neveikia (na veikia servos tarytum būtų paprastas lėktuvas žodžiu blogai :-)), kai tik tumbleriu įjungiu bet kokią APM funkciją viskas kaip ir veikia ir bando stabilizuot kaip skraidantį sparną, iš čia kyla klausimas - nejaugi reikia radijoj padaryt elevonų miksavimą? Nes visuose stabilizavimo sistemose tai veikdavo per jas.

2. į Kurį APM įėjimo kanalą reikia jungti dar vieną tumblerio kanalą? Nes pajungiau į 5-ą pagal Arduplane instrukciją ir radijos kalibravimo lauke rodo kad jis veikia bet negaliu nieko prie veiksmų nustatyt (na tarkim RTH), gal čia glūdi kokia paslaptis :-)?

Kol kas tiek, nes šiandien mažai maigiau :-D


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ardupilot Mega 2.X
StandartinėParašytas: 30 Sau 2014 21:31 
Model
Model

Užsiregistravo: 10 Sau 2008 16:57
Pranešimai: 173
Miestas: Ignalina
1. klausimas išsisprendė, pasirodo radijoje reikia sumiksuoti elevonus :-), antras klausimas lieka atviras.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ardupilot Mega 2.X
StandartinėParašytas: 30 Sau 2014 23:51 
Model
Model

Užsiregistravo: 10 Sau 2008 16:57
Pranešimai: 173
Miestas: Ignalina
2. Irgi išsprendžiau, pasirodo galima veiksmus nustatyt tik vienam kanalui, nu tipo kai 3 ar 5 pozicijų tumbleris tai gerai, o kai pas mane tik 2 po 2 pozicijas ne kažkas, tai teko pamiksuot kanalus kad antras tumbleris tiesog paveikia pagrindinio tumblerio 50% eigos, taip gaunasi, kad dviejų tumblerių pagalba imituojamas vienas kanalas, bet kaip turintis tijų pozicijų tumblerį, ne fontanai, bet vis kažkas :-), reikia FPv minimum 8 kanalų ir ne mažiau :-D.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ardupilot Mega 2.X
StandartinėParašytas: 31 Sau 2014 15:49 
Modeliuoto
Modeliuoto

Užsiregistravo: 16 Kov 2013 13:28
Pranešimai: 611
Miestas: Kėdainiai


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ardupilot Mega 2.X
StandartinėParašytas: 31 Sau 2014 20:39 
Model
Model

Užsiregistravo: 10 Sau 2008 16:57
Pranešimai: 173
Miestas: Ignalina
Mano legendiškai kultinėj Futaboj 6EX yra tik 6 kanalai ir tie du papildomi tai tiesiog du dvijų pozicijų tumbleriai taip kad dirbam su tuo kas yra :-).


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ardupilot Mega 2.X
StandartinėParašytas: 15 Vas 2014 23:20 
Mo
Mo

Užsiregistravo: 09 Sau 2013 16:59
Pranešimai: 40
Mane taip pat sudomino ArduPilot Mega. Kadangi sioje srityje dar naujokas kyla nemazai klausimu. Dabar naudoju Storm OSd.
Nelabai suprantu kokius sensorius ardupilot'as jau turi savyje, ar jam reikia jungti dar papildoma osd, ar jis veikia jau kaip osd.
Man labai patiko kad prie jo galima jungti 3DR telemtrija. Velgi klausimas, ar 3DR telemetrija siunciami duomenys, ar juo galima perduoti kazkokius valdymo signalus?
Apsvieskit kas nors :)
Dekui is anksto


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ardupilot Mega 2.X
StandartinėParašytas: 15 Vas 2014 23:31 
Model
Model

Užsiregistravo: 10 Sau 2008 16:57
Pranešimai: 173
Miestas: Ignalina
Aš va kaip tik šiandien, pagalioau nepaisant baisaus oro paleidau savo lėktuvą su APM viskas kols kas super, namo gryžta, stabilizuoja gražiai. O kas dėl sensorių tai akslelerometrai ir giroskopai pačioj plokštėj, 2.6 versijoj kompasas priblokuotas GPS plokštėj, OSD nėra, aš iš kart prijungiau minimOSD, pajungimas iš pradžių pasirpodė debiliškas, bet viskas pavyko be jokių problemų, per telemetriją galima valdyti turint lauke kompiuterį, tada gali valdyt naudodamas P vairalazdę, bet man kol kas tai dar nepavyko :-).


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ardupilot Mega 2.X
StandartinėParašytas: 16 Vas 2014 00:51 
Mo
Mo

Užsiregistravo: 09 Sau 2013 16:59
Pranešimai: 40


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ardupilot Mega 2.X
StandartinėParašytas: 16 Vas 2014 18:33 
Model
Model

Užsiregistravo: 10 Sau 2008 16:57
Pranešimai: 173
Miestas: Ignalina
Minim OSD paskirtis - OSD na uždėti visus reikalingus tau parametrų skaičius televizoriuke, kameros ir video siųstuvo jungčiu kiek man žinome APM'e nėra, nes kam jos reikalingos, jei jame nėra integruoto OSD, ta prasme jungi tiesiog video siųstuvą su kamera ir viskas jei OSD neturi, APM šitoj vietoj kaip ir nereikalingas gaunasi, matai tie visi EasyOSD ir Storm OSD išsivystė iš OSD, o ne iš stabilizavimo sistemų, todėl jų pirminė funkcija ir buvo OSD o ne RTH ar lėktuvo stabilizavimas, o APM valdiklis ir OSD reikia jam jungti atskirą, nežinau kokios dar OSD suderinamos su APM, bet MinimOSD veikia gerai :-). RTH aišku turi pats APM ir visas kitas funkcijas daro jis pats, o ne kažkoks atskiras OSD, kuris kaip jau sakaiu skirtas tik parametrų atvaizdavimui ir niekaip neįtakoja valdymo ar dar ko. Telemetrija iš HK 433MHz kol kas naudoju tik namie per Mission Plannerį, kad be laidų įkelt reikalingus parametrus, nes nešiojamo neturiu ir lauke viską stebiu tik per telika ir OSD :-), todėl nieko negaliu pasakyt apie veikimo atstumą bet kadangi dažnis 433MHz ir galingumas 100mW tai manau porai kilometrų tikrai turi užtekt :-). O APM 2.6 pirkau iš banggood.com . Beje, kad APM rodytų tau akūmo parametrus tipo įtampą ar valgomą amperažą reiks papildomai dar nusipirkti current sensorių, aš savo pirkau HK.

Va mano lėktuvo visos elektronikos išdėstymas (nesimato tik current sensoriaus ir akūmo, jie po deniu :-)):




Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ardupilot Mega 2.X
StandartinėParašytas: 02 Kov 2014 21:56 
Model
Model

Užsiregistravo: 10 Sau 2008 16:57
Pranešimai: 173
Miestas: Ignalina
Gal kas žino, kaip Arduplane padaryti kad vieną iš trijų nenaudojamų Ardupiloto įėjimų butų galima priskirti RTL funkcijai aktyvuoti? Nes mačiau Youtubėj Arducopter firmware yra galimybė likusius įėjimus priskirti funkcijoms, o Arduplane arba nėra arba nerandu, gal kam pavyko tai padaryti?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ardupilot Mega 2.X
StandartinėParašytas: 02 Kov 2014 22:18 
Modeliuoto
Modeliuoto

Užsiregistravo: 16 Kov 2013 13:28
Pranešimai: 611
Miestas: Kėdainiai


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ardupilot Mega 2.X
StandartinėParašytas: 02 Kov 2014 23:27 
Model
Model

Užsiregistravo: 10 Sau 2008 16:57
Pranešimai: 173
Miestas: Ignalina
Čia jau išmėtyta :-), anksčiau sparnuose nieko nebuvo, toliau negaliu išsvaidyt, nes laidų ilgis neleidžia o ilgint nesinorėjo, video 5,8GHz


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ardupilot Mega 2.X
StandartinėParašytas: 03 Kov 2014 01:02 
Modeliuotojas
Modeliuotojas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 17 Lie 2010 19:26
Pranešimai: 8223
Miestas: Campbell River, BC, CA

_________________

ABL: "jei esi nūbas - imk tai, ką turi kiti forumiečiai ir kopijuok 1:1 neanalizuojant 'kodėl' - su laiku suprasi"


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ardupilot Mega 2.X
StandartinėParašytas: 03 Kov 2014 06:39 
Modeliuoto
Modeliuoto

Užsiregistravo: 16 Kov 2013 13:28
Pranešimai: 611
Miestas: Kėdainiai


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ardupilot Mega 2.X
StandartinėParašytas: 03 Kov 2014 09:52 
Model
Model

Užsiregistravo: 10 Sau 2008 16:57
Pranešimai: 173
Miestas: Ignalina
Debiliukas ant video jau stovi, tiesiog HK sugebėjo 2 mėnesius iš Kinijos matyt per Marsą siųst, bet su pagaliuku esu skraidęs ir nebuvo viskas taip blogai kaip jūs čia šnekate, tiesa klausimas toks - ar dobiliukas būtinai lėktuve turi stovėti, kaip grybas stačiai ar gali kiek pasviręs. nes tas kotas Immersion antenos kiek belenktum vis tiek išsitiesia gyvačiokas :-).


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 72 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 4 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Administratoriaus kontaktai: info(eta)rcm.lt

 

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007