Dabar yra 28 Kov 2024 15:00

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 34 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: DIY 433Mhz valdymas
StandartinėParašytas: 22 Sau 2017 21:59 
Mo
Mo

Užsiregistravo: 18 Geg 2015 14:43
Pranešimai: 54
Miestas: Mažeikiai
Peržiūrėjęs internete randamus dokumentus apie SI4432 microchip‘ą priėjau išvados, kad ebay, aliexpress ir kt. parduodamų SI4432 modulių deklaruojama maximum output power: 20dBm (100mW) yra grynas melas.
100mW tai yra teorinis galingumas su idealiai parinktais elementais.
Praktiškai:
su aukštos kokybės elementais, teisingai suderinus galima pasiekti 19dBm (80mW).
Kinijos gamintojai SI4432 moduliukus gamina iš kuo pigesnių elementų, kurie nepasižymi savo aukšta kokybe (kondensatoriai ir induktyvinės ritės), bet vis vien, jeigu jie atrinkinėtų, parinkinėtų reikiamus elementų parametrus ir dar kažkiek tą moduliuką paderintų, tai vis vien pasiektų 18dBm (63mW).
Dabar SI4432 moduliukai,kurie ebay ar aliexpress tekainuoja vos porą $, yra kepami pagreitintu būdu, nieks ten nieko nederina ir netikrina, gerai jei dar tam dažniui skirtus reikiamų parametrų elementus sudeda.
Taigi tokie moduliukai pas mus ateina, ir tai jeigu pasiseka, tik su 17dBm (50mW) output power, jei nepasiseka tai toks moduliukas turi tik 16dBm (40mW) power output.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: DIY 433Mhz valdymas
StandartinėParašytas: 23 Sau 2017 00:17 
Modeliuoto
Modeliuoto

Užsiregistravo: 22 Gru 2013 20:40
Pranešimai: 857


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: DIY 433Mhz valdymas
StandartinėParašytas: 23 Sau 2017 17:45 
Mo
Mo

Užsiregistravo: 18 Geg 2015 14:43
Pranešimai: 54
Miestas: Mažeikiai


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: DIY 433Mhz valdymas
StandartinėParašytas: 23 Sau 2017 19:44 
Modeliuoto
Modeliuoto

Užsiregistravo: 22 Gru 2013 20:40
Pranešimai: 857


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: DIY 433Mhz valdymas
StandartinėParašytas: 23 Sau 2017 20:23 
Mo
Mo

Užsiregistravo: 18 Geg 2015 14:43
Pranešimai: 54
Miestas: Mažeikiai


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: DIY 433Mhz valdymas
StandartinėParašytas: 24 Sau 2017 00:11 
Modeliuoto
Modeliuoto

Užsiregistravo: 22 Gru 2013 20:40
Pranešimai: 857


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: DIY 433Mhz valdymas
StandartinėParašytas: 25 Sau 2017 18:03 
Mo
Mo

Užsiregistravo: 18 Geg 2015 14:43
Pranešimai: 54
Miestas: Mažeikiai
Kaip ir žadėjau įkėliau į youtube filmuka, kur parodžiau kaip aš matuoju savo diy 433Mhz valdymo siūstuvo išėjimo galingumą. Siūstuvas pas mane yra su SI4432 moduliuku, preitais metais sezono pabaigoje aš jį bandžiau,imtuvą prikabines prie drono, viskas kaip ir normaliai veikia, tik man norėjosi žinoti koks yra realus siųstuvo išėjimo galingumas.... https://youtu.be/ojiyiG3wS6E


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: DIY 433Mhz valdymas
StandartinėParašytas: 25 Sau 2017 21:49 
Modeliuoto
Modeliuoto

Užsiregistravo: 22 Gru 2013 20:40
Pranešimai: 857


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: DIY 433Mhz valdymas
StandartinėParašytas: 26 Sau 2017 19:02 
Mo
Mo

Užsiregistravo: 18 Geg 2015 14:43
Pranešimai: 54
Miestas: Mažeikiai
Bosteriuką pasdarysiu pats, pigiau ir greičiau, tik čia Lt nelabai randu tinkamu tranzų šiam dažniui.
Vienintelis man tinkamas kurį radau tai BLT50. Iš jo, pagal mano paskaičiavimus, galėsiu išpausti tik apie 500-600mW, o mano tikslas yra turėti 1W PA, na bet manau kitam sezonui užteks ir tiek, o toliau bus matyti. Dabar porą tokiu tranzų užsisakiau, kitą savaitę turėsiu daugiau laiko tai bandysiu testinį variantą padaryti.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: DIY 433Mhz valdymas
StandartinėParašytas: 26 Sau 2017 21:06 
Modeliuoto
Modeliuoto

Užsiregistravo: 22 Gru 2013 20:40
Pranešimai: 857


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: DIY 433Mhz valdymas
StandartinėParašytas: 01 Vas 2017 18:26 
Mo
Mo

Užsiregistravo: 18 Geg 2015 14:43
Pranešimai: 54
Miestas: Mažeikiai
Taigi padariau 433Mhz PA. Dariau kaip testinį variantą, todėl į matmenis nelabai kreipiau dėmesio, gavosi 57x37mm dydžio plokštelė, bet man dydis nelabai svarbu, tai taip ir paliksiu, tik dar į ekranuotą dėžutę įdėsiu.
Padavus į įėjimą 40mW signalą iš SI4432 modulio, PA išėjime mano galingumo matuoklis parodė 28dbm, t.y apie 600mW. Srovė 240mA. Signalas sustiprinamas 15 kartų, tai nėra taip jau blogai. Maitinimas 8.0V (tiesiog iš 2C akum., realiai darysiu per keitiklį).
Tokio bosteriuko pagaminimui pagrinde reikia turėti porą sma lizdų, dviejų paderinamų smd tipo kondensatoriu ir tranzas BLT50, na ir dar keletą smulkmenų. Viską sudėjus, tokio bosteriuko kaina neviršija 5eu, neskaitant darbo...
Pagrindinis darbas suvinioti rites ir pasigaminti PCB plokštę, nors dauguma ričių būtų galima pakeisti į smd tipo, t.y jau suviniotas ir reikiamų parametrų, bet aš vyniojau pats, nes taip gaunama geresnė kontūro kokybė Q (čia toks aukšto dažnio parametras).
Jeigu viskas teisingai ir kruopščiai pagal reikiamus matmenis yra padaryta, tai derinasi labai lengvai ir paprastai sukiojant paderinamus konensatoriukus. Derinimo metu maitinimas turi buti pajungtas per miliampermetrą o prie išėjimo prijungtas galingumo matuoklis arba antena (tuomet yra reikalingas lauko indikatorius).
Pirmiausia sukamas kondikas C2, kol surandama vieta kur mA parodymai didžiausi (max. 300mA), toliau sukiojant C3 turi būti taip: sukant į vieną pusę srovė ir išėjimo lygis (gana žymiai) turi mažėti, sukant į kitą – atvirkščiai, jeigu taip yra reiškia yra pataikyta ant rezonanso ir tada C3 paderinam ant didžiausio išėjimo lygio (galingumo) neviršijant 300mA. Jeigu taip nėra (t.y niekas nesikeičia, arba tik labai nežymiai), reiškia nepataikėte į reikiamą dažnių diapazoną, reikalinga koreguoti pagrinde L5 ritę. Ir taip dar keletą kartų paeiliui parasukioti C2,C3 kol gauname geriausią rezultatą. Beje, sukiojant C2, turi jaustis labai aštrus rezonansas t.y srovė staiga labai stipriai išauga, jeigu taip nėra, tai reiškia yra netinkamas įėjimo grandinės induktyvumas.
Tokiam dažniui jau yra svarbu pcb plokštelės takelių matmenys ir išdėstymas, ypač įėjimo/išėjimo grandinėms, todėl jeigu ką sudomins šis projektas, rašyti pm, atsiūsiu proteus pcb brėžinius ir papildomus komentarus.
Schema:

Foto:

P.S. Šiaip, tokiam galingumui jau reiktų turėti HAM licenziją.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: DIY 433Mhz valdymas
StandartinėParašytas: 01 Vas 2017 21:32 
Modeliuoto
Modeliuoto

Užsiregistravo: 22 Gru 2013 20:40
Pranešimai: 857
Atrodo viskas gerai, nekaista tranzas ilgiau padirbes? pora postu auksciau klausiau , ka tures valdymas , kiek kanalu ar iseis F/S nustatyti.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: DIY 433Mhz valdymas
StandartinėParašytas: 02 Vas 2017 18:25 
Mo
Mo

Užsiregistravo: 18 Geg 2015 14:43
Pranešimai: 54
Miestas: Mažeikiai
Tranzas šiek tiek kaista, apie 60-70°C, todėl ant jo nepamaišytų pritaisyti/priklijuoti/prispausti mini aušintuvą.
Valdymo softas ir aprašymas yra čia:
Trumpai tai: max 10kanalų (PWM,PPM,SBUS),RSSI,ryšio statistika, beacon,satelitų palaikymas, garsinis ryšio dingimo išėjimas ir kt.
Dėl F/S tai geras klausimas, į tai kažkaip dar nekreipiau dėmesio.
FailSafe yra, tik dar neišsiaiškinau kaip jį reikia nustatyti, nes aprašyme labai mažai apie tai, yra tik kažkaip keistai parašyta: „po ryšio dingimo daugiau kaip 1sec, kanaluose yra išvedamos reikšmės, kurios yra kaip FailSafe būsena, ir laikomos tokios iki ryšio atsistatymo“, tačiau apie tai kaip FailSafe būseną nustatyti neradau, reiks aiškintis.
Tiesa, RX/TX firmware kodas jau keli metai kaip nebėra vystomas ir dabartinis ten esantis kodas nebetinka paskutinei Arduino IDE versijai, bet ten tik keletą kodo eilučių reikia pakeisti ir po to viskas t.y Verify/Compile/Upload veikia.
Imtuve stovi Atmega328p ir RFM22B, internete galima rasti įvairių RX/TX schemų versijų su šiais komponentais, kartais būna nebesuprantama kurią naudoti, vėliau parodysiu kaip sujungta pas mane, tuomet baychi firmware veikia be priekaištų.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: DIY 433Mhz valdymas
StandartinėParašytas: 08 Vas 2017 21:42 
Mo
Mo

Užsiregistravo: 18 Geg 2015 14:43
Pranešimai: 54
Miestas: Mažeikiai
Pas mane yra padaryta tokia 433Mhz valdymo siūstuvėlio su SI4432 schemą.
Softas ir aprašymas yra čia.
Praktiškai tai yra supaprastintas Orange open lrs (100mW) TX modulio klonas, palikta tik tai kas yra reikalinga. Galima dar labiau supaprastinti, nededant galingumo perjungimo mygtuko JP1,nes jis reikalingas tik tuomet, jeigu būtų naudojamas bosteris kuriam nereikia didelio žadinimo.
Kaip jau rašiau, toks modulis ir ant max galingumo neduoda pakankamai galios, todėl prie jo, norint modelį valdyti didesniais atstumais (>1km), dar reikalingas papildomas galingumo stiprintuvas (boosteris).
Schemoje prie jungties J1 jungiasi maitinimas (3C) ir PPM arba sbus (ICP) signalas ateinantis iš pulto arba kartotuvo. Prie jungties J2 jungiasi USB FTDI FT232 softo įrašymui ir konfiguravimui.
Dauguma schemoje esančių elementų galima išimti iš Arduino pro mini 16Mhz, tuomet Atmegai nebereikia papildomai įrašinėti boatloderio. Montavimui naudojami kuo smulkesni SMD elementai.
PCb montažinės plokštės aš čia nerodau, nes paprastai kas tai sugeba pasidaro pats pagal savo poreikius ir turimus elementus. Aš ir pats neturiu tokio galutinai atidirbto varianto kurį čia būtų galima pateikti.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: DIY 433Mhz valdymas
StandartinėParašytas: 08 Vas 2017 23:01 
Modeliuoto
Modeliuoto

Užsiregistravo: 22 Gru 2013 20:40
Pranešimai: 857
Projektas idomus ,kad tik viska kulturingai issprest pavyktu ,butu liuks. Siaip tokiam daznyje ir galioje atstumai turetu buti gerokai didesni. Gal yra kas padares Video ,kaip veikia ? atstumas? Koks butu tokio projekto darymo tikslas, pas pati?


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 34 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 5 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Administratoriaus kontaktai: info(eta)rcm.lt

 

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007