Dabar yra 28 Kov 2024 17:08

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 26 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: PVA klijai / Lipalas / Polyvinyl acetate
StandartinėParašytas: 24 Gru 2016 15:54 
Modeliuotojas
Modeliuotojas

Užsiregistravo: 28 Geg 2010 17:23
Pranešimai: 1295
Miestas: Vilnius
Sveiki,
visą savo modeliavimo istoriją balzą/fanerą klijavau su CA arba Lipalu ir nesukau galvos. Priėmiau ilgą Lipalo(PVA) džiuvimo laiką kaip neišvengiamą ir tiek žinių. Neseniai sk8robo apšvietė apie geltonus PVA kurie greičiau džiūsta ir sudžiūve būna kietesni, taip nevelia švitrinio šlifavimo metu. Tai tarsi paskatino giliau pasidomėti PVA rūšimis ir atmainomis.

Seniuose geltonų neradau, nusipirkau Achemos Lipalo D3 (medžio) ir Henkel Moment D2 (medžio) raudonu/rudu kamšteliu. Namie turėjau ir visada naudojau Achemos universalų Lipalą. Visų rūšių formuluotė baltos spalvos, ne geltonos.

Achemos universalus Lipalas iš greito džiumo klijų bandymų iš karto išktiro, nes čia kaip ir tradizinė PVA formuluotė niekada nepasižymėjusi greitu džiuvimo laiku. Klijuojamos detalės be pastangų atsiklijavo po 20min.

Achemos Lipalo D3 (medžio) ir Henkel Moment D2 (medžio) raudonu/rudu kamšteliu džiuvimo savybės pasirodė labai panašios. 5mm balza sunkiai, bet dar nelūžusi atsiklijavo po 10min. Po 20min neatsiklijavo, o lūžo. Niuansas tik vienas, kad Henkel daug skystesni nei Achemos.

KLAUSIMAS

Kokios firmos ir iš kokio tiekėjo galiu nusipirkti PVA klijų su gelsva formuluote? Kitu atveju teks siųsti iš užsienio

_________________
Asmeninė svetainė


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: PVA klijai / Lipalas / Polyvinyl acetate
StandartinėParašytas: 24 Gru 2016 17:15 
Model
Model
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Bal 2011 15:53
Pranešimai: 232
Miestas: Vilnius/Pabradė
tų titebond ir vietoj yra.. nebent kaina užkelta pora kartų?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: PVA klijai / Lipalas / Polyvinyl acetate
StandartinėParašytas: 24 Gru 2016 19:17 
Modeliuotojas
Modeliuotojas

Užsiregistravo: 28 Geg 2010 17:23
Pranešimai: 1295
Miestas: Vilnius
As truputi pagooglinau su uzklausa "PVA klijai" tai nelabai ka LT maciau, kad butu tikrai gelsvi PVA. Reiketu paskambineti i tas parduotuves pasitikslinti. Tai ir sugalvojau paklausti modelistu tautieciu gal kuris zinot kokia Lietuviska pardaveja kuris turetu cia vietoje geltonu PVA.

Dabar kai tu pasakei ir ivedziau konkreciai "titebond klijai" tai prasom, yra

Nu bet vistiek, gal zinot kitu variantu?

_________________
Asmeninė svetainė


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: PVA klijai / Lipalas / Polyvinyl acetate
StandartinėParašytas: 26 Gru 2016 01:54 
Modeliuotojas
Modeliuotojas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 17 Lie 2010 19:26
Pranešimai: 8223
Miestas: Campbell River, BC, CA
Yra ju daugiau kitokiais pavadinimais, bet Titebond ir Gorilla yra bene zinomiausi ir laiko patikrinti. Gorilla kliju LT zemeje nemaciau (tiek as ten ir besilankau:), bet su Titebond neapsiriksi.
Konkreciai Titebond II yra naudojami ir mediniu valciu ir kanoju gamyboje. Kaip ruosiuosi vasarai pasigaminti ir viena, ir kita, tai gerokai prasi$niuk$tinejau apie tuos klijus cry
Edit: pamirsau pamineti- paprastas lipalas irgi naudojamas stalysteje. Del jo ilgo dziuvimo laiko kai kur turi savo privalumu, kai reik daugiau laiko surinkinejant dalis.

_________________

ABL: "jei esi nūbas - imk tai, ką turi kiti forumiečiai ir kopijuok 1:1 neanalizuojant 'kodėl' - su laiku suprasi"


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: PVA klijai / Lipalas / Polyvinyl acetate
StandartinėParašytas: 27 Gru 2016 13:14 
Modeliuotojas
Modeliuotojas

Užsiregistravo: 28 Geg 2010 17:23
Pranešimai: 1295
Miestas: Vilnius
Kas dėl Titebond tai tikrai neapsimoka siųstis, čia vietoj kainavo 4,38EUR už buteliuką.

Titebond II Premium.jpg [140.74 KiB]
Dar neatsisiųsta

_________________
Asmeninė svetainė


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: PVA klijai / Lipalas / Polyvinyl acetate
StandartinėParašytas: 27 Gru 2016 14:40 
Modeliuotojas
Modeliuotojas

Užsiregistravo: 17 Gru 2011 20:34
Pranešimai: 920
Miestas: Vilnius


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: PVA klijai / Lipalas / Polyvinyl acetate
StandartinėParašytas: 27 Gru 2016 15:32 
Modeliuotojas
Modeliuotojas

Užsiregistravo: 28 Geg 2010 17:23
Pranešimai: 1295
Miestas: Vilnius
Tiesiog išsirinkau artimiausią parduotuvę iš šio sąrašo

_________________
Asmeninė svetainė


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: PVA klijai / Lipalas / Polyvinyl acetate
StandartinėParašytas: 05 Sau 2017 09:13 
Modeliuotojas
Modeliuotojas

Užsiregistravo: 28 Geg 2010 17:23
Pranešimai: 1295
Miestas: Vilnius
Radau minute išbandyti tris perspektyviausius variantus, kuriuos radau nusipirkti.



Dar praeituose testuose "Achemos Lipalas universalus" iš greito džiumo klijų bandymų iš karto išktiro, net po 20 min atsilupo labai lengvai.

Achemos Lipalas medžiui D3 - pasirodė kaip greičiausia džiūnantis ir po 15min vos sugebejau atlupti 3mm fanerą. Šitie klijai tirščiausi iš visų bandytų. Išdžiūsta skaidrūs.

Henkel Moment medžio D2 - po tų pačių 15min kažkiek lengviau atsilupo nei Achemos D3, bet tas skirtumas nėra didelis. Šitie klijai juntamai skysteni už Achemos D3. Išdžiūsta skaidrūs.

TiteBond II Premium - pasirodė dar prasčiau, atsilupa lengviau nei Henkel Moment D2, bet vėl gi skirtumas nėra tragiškas. Skystumas panašiai kaip Henkel Moment D2. Išdžiūsta gintarinės spalvos.

Reikia visų kliju papilti po nedidele balutę ir kai išdžius palyginti klijų kietuma. Pažiūrėti kiek gerai šveičiasi.

_________________
Asmeninė svetainė


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: PVA klijai / Lipalas / Polyvinyl acetate
StandartinėParašytas: 05 Sau 2017 09:50 
Modeliuoto
Modeliuoto
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2005 17:31
Pranešimai: 690
Miestas: Kaunas
Paziurek , cia kazkas is kleiberitu rusies yra



Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: PVA klijai / Lipalas / Polyvinyl acetate
StandartinėParašytas: 07 Sau 2017 08:40 
Modeliuotojas
Modeliuotojas

Užsiregistravo: 13 Rgp 2012 22:13
Pranešimai: 1376
Miestas: Kaunas
Laidukas, kai vaziuosiu i sostine, tai prigriebsiu tau mano pakuotes gamyboje naudojama PVA dispersija pasibandymui. Bent kolega, tai sake, kad puta klijuoja geriau nei Kleiberit'as. Balza klijavau, tik neturiu ju lipnumo su kuo palyginti - galesi lyginti.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: PVA klijai / Lipalas / Polyvinyl acetate
StandartinėParašytas: 31 Kov 2017 23:47 
Mo
Mo

Užsiregistravo: 31 Kov 2017 23:31
Pranešimai: 6


Prikabinti failai:
9009649029210114174.jpg
9009649029210114174.jpg [ 38.32 KiB | Peržiūrėta 5403 kartus(ų) ]


Paskutinį kartą redagavo Aurelijus 01 Bal 2017 01:41. Iš viso redaguota 6 kartus.
Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: PVA klijai / Lipalas / Polyvinyl acetate
StandartinėParašytas: 01 Bal 2017 00:33 
Mo
Mo

Užsiregistravo: 31 Kov 2017 23:31
Pranešimai: 6


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: PVA klijai / Lipalas / Polyvinyl acetate
StandartinėParašytas: 01 Bal 2017 14:50 
Modeliuotojas
Modeliuotojas

Užsiregistravo: 28 Geg 2010 17:23
Pranešimai: 1295
Miestas: Vilnius
Net nežinau ką Jums ir pasakyti. Pirma reakcija, aišku man pikta, kad klijų pardavėjas nors ir pateikia naudingos info, bet negali neužgaulioti. Nori pašiepti ir sumenkinti + dar lytinio švietimo pamokėle pravesti... Jeigu gerai supratau tai kaip UAB NAVAKO direktorius galėjote ir diskretesnis pasirodyti Aurelijau Navikai.
Kaip bebūtų dėkui už informaciją. Buvo įdomu daugiau sužinoti apie Titebond klijus bei jų pritaikymo sritis. Tik va aš gitarų neklijuoju, tveriu lėktuvėlius kur mediena komplekte yra tokia kokia yra. Atfiltravus asmeniškumus ir užgauliojimus aš suprantu, kad norite pasakyti, jog ne tos rūšies klijus pasirinkau. Išnaudojęs turimus pabandysiu ir rekomenduotus Titebond Quick & Thick Multi-Surface Glue.
Aš matyt neišdėsčiau aiškiai ką siekiau išsiaiškinti. Man nerūpi kurie PVA klijai yra geriausi pasaulyje ir kokiai užduočiai. Man labiausia rūpėjo išsiaiškinti kurie iš mano turimų ar lengvai prieinamų mano aplinkoje PVA klijų duoda didžiausia surišimą po 5-15min, nes man reikėjo atsirinkti klijus su kuriais aš galėsiu greičiauisa nuimti spaustuvus/adatėles ir testi darbą, kad tokio lėktuvo surinkimas nesigautų metų darbas.



Tiesiog jeigu Achemos klijai kainuoja pigiau, nuperkami parduotuvėje 2min nuo mano namų ir leidžia spaustuvus nuimti 5min anksčiau tai man asmeniškai, mano konkrečiai užduočiai, jie yra geresni klijai nei turėti Titebond. Jeigu kada gyvenime teks klijuoti gitarą žinosiu ką rinktis ;)

O kas dėl to lėktuvėlio, Jūsų nuorodoje, tai neišsiaiškinote iki galo. Jis yra iš putos ir klijai ten naudoti kaip putos paviršiaus padengimo priemonė...

_________________
Asmeninė svetainė


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: PVA klijai / Lipalas / Polyvinyl acetate
StandartinėParašytas: 01 Bal 2017 22:30 
Modeliuotojas
Modeliuotojas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 15 Rgp 2011 21:56
Pranešimai: 7227
Miestas: Vilnius
Geras "marketingas", ką ir besakyt =)
Kažkiek į temą - tą "Moment" naudoju panašiems tikslams, tai susirodė normaliausiai. Dar buvo kažkokie labai panašūs klijai tūtelėse iš modelio - sakyčiau, net ir geresni, bet tūtelė sutrūkinėjo per pusmetį kiaurai (t.y. sulūžinėjo tiek, kad pradėjo klijai bėgt per šonus), tai kas iš to, kad klijai geri - jei reik juos paskui pilstytis kitur...

_________________
Nerašykit man žinučių - čia nelabai būnu. Ieškokit kitais keliais...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: PVA klijai / Lipalas / Polyvinyl acetate
StandartinėParašytas: 04 Bal 2017 08:47 
Mo
Mo

Užsiregistravo: 31 Kov 2017 23:31
Pranešimai: 6


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 26 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 8 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Administratoriaus kontaktai: info(eta)rcm.lt

 

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007