Dabar yra 28 Bir 2024 03:08

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 4 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Noriu Heksakopterio, reikia pagalbos
StandartinėParašytas: 30 Lap 2013 12:13 
Mo
Mo

Užsiregistravo: 30 Lap 2013 11:08
Pranešimai: 1
Sveiki forumiečiai,

Aš čia naujokas, tiek šiame forume, tiek RC modeliavime, todėl paprašysiu labai nesverkti, jei truputį nugrybausiu.

Esu elektronikos studentas ir mokslo tiklais (tačiau ir pačiam labai įdomu) man reikia pasigaminti heksakopterį, butent heksą, quadcopteris šiuo atveju netiks... O oktakopteris ar kažkas panašaus būtų man per brangu. Jei įdomu kodėl, tai reikia skraidyklės turi būtų sudėtingesnė nei quad'as, na visgi projektas yra moksliniais tiklais atliekamas. Bet čia susiduriu su problema, niekada gyvenime neesu nieko modeliavęs, o kadangi tiek studijuoju tiek dirbu neturiu labai daug laisvo laiko pasižaisti, todėl iškart turėsiu pradėti nuo hekso. Taigi nenorėdamas susimauti lygioj vietoj, norėčiau paprašyti jūsų patarimo kokias dalis pirkti, kaip konstruoti ir panašiai, mokimasis iš kitų patirties visuomet naudingas. O kadangi aš atlikinėsiu tyrimus, tai galbūt ir jūs ką nors naujo ar naudingo sužinosit apie skraidykles.

Taigi pradedu, bene svarbiausia dalis biudžetas, išsikrapštęs savo kiaulę taupyklę suskaičiavau 1000 LT, ši suma galėtų kažkiek sviruoti, bet savaime suprantama protingose ribose.
Taigi pirmas klausimas ant kiek realu pasigaminti heksą už 1000 LT? (p.s. pirkti jau pagaminto nenoriu, mokslo labui reikia pačiam gamint).

Toliau pati gamyba:
Pirmiausia apie ką pagalvojau buvo rėmas, pasižvalgias hobbyking'e (kaip suprantu ten geriausia pirkti visas dalis?) suradau tokį variantą:

arba

Ką galit pasikyt apie tokius rėmus?
Pirmasis geriau nes jis yra didesnis, todėl turėtų? būt ir stabilesnis ore, o tai man pakankamai svarbu, tačiau kažkur perskaičiau jog tik pradėjus modeliuot, neapsimoka pirkti rėmo, nes skraidyklė, kris, lūš, dūš, ir reiks pirkt rėma vėl... Taigi yra dar viena galimybė gamintis rėma pačiam, tuomet jis gali būtų tvirtesnis ir pigesnis, bet vat heksui sunkiau remą gamintis turbūt, visgi reiktų, jog jis nebūtų kreivas, ir pan. Taigi galbūt kasnors gaminotės remą heksakopteriui patys ir norit/galit pasidalinti patirtimi?

Toliau hekso "širdis" skrydžio valdiklis, tai svarbiausia dalis man, kadangi mano atliekamas tyrimas bus iš elektronikos pusės, tai norėtusi tūrėti kuo įmanoma geresnis valdiklį (aišku atsižvelgiant į kainos ir kokybės santykį). Kuo valdiklis turi daugiau jutiklių, kuo jis yra greitesnis ir patikimesnis tuo geriau. Dar viena labai svarbi dalis, valdiklis turi būti "open source", kadangi reikėtų pažiūrėti į jo kodą, kaip jis ten ką skaičiuoja ir panašiai.
Pažiūrėjas radau pora variantu:


Galbūt kas nors turit dar ką pasiūlyt?
Aišku geriausia būtų pasigaminti savo valdikli, bet tam reiktų nemažai laiko, o jo, deja, stinga...
Viskas ką žinot apie valdiklius būtų labai vertinama ir būčiau labai dėkingas už informaciją.

Toliau radijas, kaip suprantu reikia minimui 4 kanalų radijo, beto tai yra kaip ir investicija į ateitį, nes radija galima panaudoti ir kitiem projektams. taigi aš svarstyčiau tarp

(bene pigiausias 6 kanalų radijas)

(9 kanalai)
Galbūt kažką svarbaus praleidau?
Ką jūs patartumėt?

Toliau prasideda tamsus miškas:
Greičio valdikliai(ESC); Varikliai; Propeleriai
Tiesa sakant neteko su nei vienu iš jų susidirti, niekada, bet kaip suprantu jie sudaro kažkokią sistemelę, ir juos reiktu ringtis atitinkančius vienas kitą pagal tai kokios skraidyklės nori. Šiuo atveju labai didelių reikalavimu neturiu, heksas turėtų sugebeti pakelti labai nedideli svorį, gal 300 g. kameros šiuo metu montuoti neplanuoju. manevringumas, butų gerai, jog jis turėtų greitą "reakciją", mokslo tikslais... Taigi man reiktu kombinacijos ESC, varikliu ir propelerių, pakankamai manevringam, bet nebutinai didelią keliamąją galią turinčiam heksui. Beje, kaip suprantu čia bus ta vieta ant kurios reiks pataupyti, nes kitaip nesutipsiu į biudžetą.
Taigi gal kas turit ką pasiūlyti?

Akumuliatorius ir pakrovėjas:
Turbūt taipogi reiks ant jų taupyti.
Geriausia kaip suprantu, kad akumas būtų Li-Poly, o reikalingas srydžio laikas man, na
sakykim, atsieičiau ir su 5 minutėm ore.
Taigi gal žinote kokio akumuliatoriaus reiktų išlaikyti heksa ore ~5 minutes?
Pakrovėjas, kaip supratu reikia balansuojančio pakrovėjo.
Gal žinote protinga kainos ir kokybės santykį palaikanti pakrovėją? (labiau atsižvelgti į kainą).

Na kaip ir viskas, tačiau galbūt ką nors dar praleidau?

Taigi šiam kartui tiek, būčiau dėkingas už visus jūsų patarimus.

Linkėjimas,
Užkeikimas


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Noriu Heksakopterio, reikia pagalbos
StandartinėParašytas: 30 Lap 2013 13:35 
Model
Model
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 27 Vas 2011 22:24
Pranešimai: 171
Miestas: Vilnius, kartais Alytus
Esminis klausimas: tu jį nori tik padaryti ar su juo ir skraidyti? Nes jei nori daryti - viskas ok. O su skraidymu.. Pažiūrėk kopterių temą, rasi kad pradžiai visi siūlo paprastus lengvai taisomus, ar tinka heksas jie pasakys. Bet esminis faktorius: pirmi modeliai dūžta labai greitai. Nepaisant prie simuliatoriaus praleisto laiko. Praskrisi kelias minutes, geresniu atveju kelis skrydžius atlaikysi ir reiks arba rimto remonto, arba naujo hekso. Ir tas pats galioja visiems skraidantiems aparatams 99 proc. modeliuotojų turbūt :)

_________________
Kalnas pridaužytų lėktuvų



Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Noriu Heksakopterio, reikia pagalbos
StandartinėParašytas: 30 Lap 2013 13:43 
Modeliuotojas
Modeliuotojas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 15 Rgp 2011 21:56
Pranešimai: 7227
Miestas: Vilnius
Pagamint realu. Bet darant kitaip - t.y. pradedant nuo paprastų dalykų, o ne grybaujant po labanorą. Nepatikėsi, kiek daug tau gali atsakyt mygtukas "Ieškoti" viršuje...

_________________
Nerašykit man žinučių - čia nelabai būnu. Ieškokit kitais keliais...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Noriu Heksakopterio, reikia pagalbos
StandartinėParašytas: 30 Lap 2013 21:19 
Mo
Mo

Užsiregistravo: 13 Rgs 2012 10:34
Pranešimai: 118


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 4 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Administratoriaus kontaktai: info(eta)rcm.lt

 

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007