Dabar yra 19 Bal 2024 14:00

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 4 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Reikia pagalbos issirenkant drona
StandartinėParašytas: 03 Lie 2015 19:22 
Mo
Mo

Užsiregistravo: 03 Lie 2015 18:38
Pranešimai: 3
Sveiki, jau nuo seniau svajoju apie drona, esu visai zalias nesuprantantis daug ivairiu issireiskimu "dronu naudotoju kalboje" perziurejas nemazai reviews'u apie dronus bei nusimanantis elektronikoje - kitaip sakant susitaisyti, susirinkti, susilituoti jeigu tektu tai susitvarkyciau :)
Is anksto prasau labai nepykti uz mano galbut kvailus-durnus uzduodamus klausimus, bei mano riboto biudziotazo pasirinkima (na bent jau koki dabar esu nusiziurejas) :)
Taigi pradziai - mano suvokimu, dronas man pradziai (kol isigysiu kazka is lengvu veiksmo kameru - gropro, gopro hero1, gopro hero2 ir t.t. arba ju "clonus") bus man kaip ir zaislas su kuriuo treniruosiuosi... Bet su perspektyva jog ateityje prisimontaves kokia is minetu kameru prie to pacio drono galesiu ji pakelti i ora...
Esu nusiziurejas WLToys (zinau, zinau made in china - bet pigus ir skrendantis!) V666 modeli su kamera ir komplekte esanciu monitoriumi skirtu ziureti skrydi realiu laiku (tai berods vadinama FPV) nemazas quadcopteris ir tai man patinka, kadangi toleliau nuskridus dar gali iziureti ji kazkur danguje, bet to kaip suprantu - kuo didesnis quadcopteris yra tuo didesni jo propeleriai? O tai reikstu ir didesne galia pakelti didesni svori? - ir nesvarbu ar reikes toki svori kelti, bet visgi tada (kuo maziau svorio nepanaudota) ir greitis didesnis ir pakilimas greitesnis butu, ar as klystu? Sio drono kaina apie 150 USD. Pradejau vis labiau gilintis ir atradau nauja sio drono atmaina V666N su barometru, ir niekaip nesuprantu ka ta barometro funkcija atlieka dronuose? Kazkur esu mates ir tokia funkcija kaip Headless, bet sie dronai berods jos ir neturi ir jei manes neapgauna anglu kalbos zinios - headless funkcija - tai nepriklausomai nuo drono pozicijos veikimas pagal valdytoja (kai nesvarbu kokia drono pozicija bet valdytoju pasukus i desine puse svirti dronas ir skris i desine?) ?
Be to abu mano mineti dronai turi apsaugas (pradziai man ju tikrai prireiks) bet veliau ivaldzius drona tas apsaugas galima ir nuimti kas pridetu papildomu 70~gramu. O tiek ir sveria gopro kamera :) jei dar atsimestu kamera su antena esanti drono komplekte tai visai lengvutis manau ir geras variantas butu? Ar as klystu?
P.S. Kamera stengciausi pirkti su Wifi rysiu kad galeciau tiesiogiai per telefona stebeti skrydi :)
Gal yra kazkokiu alternatyvu mano pasirinkimui tokiose kainos ribose?
Is anksto Dekoju uz atsakymus :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Reikia pagalbos issirenkant drona
StandartinėParašytas: 04 Lie 2015 00:17 
Modeliuo
Modeliuo

Užsiregistravo: 15 Kov 2015 23:47
Pranešimai: 326
matau esi panašus kaip aš :) Tai keliose vietose pataisysiu, keliose gal kažkiek patarsiu - neapsikentę mano nugrybavimo įsikiš labiau patyrę ir tokiu būdu užvesim diskusiją :)
Pradėkim nuo to, kad čia quadcopteriai, kvadrakopteriai, multirotoriai ir panašiai, bet ne dronai. Drono apibrėžimas truputį kitas.
Antra - jeigu visiškai neturi su jais(ar šiaip su skraidančiais aparatais) patirties, tai kažin ar tau reikalingas tas ekranas :? Paprasčiausiai nebus kada į jį žiūrėt, nes gaudysi kopterį danguje - patikėk manim, tais momentais kai užsimiršti ir duodi truputį daugiau gazo "dėl smagumo" ir truputį statesniu kampu pasvyri į kurią nors pusę tai net šilta pasidaro stengiantis išsitiesint ore dar prieš medžiui ištiesinant tave galutinai.

Trečia - kažin ar su wltoys kažką gudraus prisigaminsi kai jį išaugsi. Aišku, gali parduot ir tada pradėt rinktis padorų, bet gal geriau iškart rinktis pilnai custom daiktą? Aš nebuvau tikras, kad mane užkabins šitas daiktas, tai rinkausi grynai biudžetinį ir absoliučiai nuobodžiai standartą - DJI F450 klonas, DJI 2212 varikliukus, noname esc (greičio reguliatoriai) 30A su simonk softu ir kk2.1.5 kontroleris. Propeleriai irgi absoliučiai nuobodžiai standartas - 1045. Šito grožio kaina apie 90€. Su visu šituo setup'u mokausi ir tikrai dar ilgai mokysiuos kol pasakysiu, kad išaugau ir reikia šustriau kažko.

Ketvirta - su tuo dydžiu čia yra įdomiai :) panašu, kad čia viskas eina mažėjimo kryptim - kuo daugiau įgyji patirties, tuo mažesnio norisi :) Logiška - mažesnis yra lengvesnis, manevringesnis, piktesnis skrydyje, didesnis iššūkis jį suvaldyt turbūt (nežinau, mažo neskraidinau). O kas dėl matymosi - na nežinau. Skraidinu (kaip sakiau) 450 dydžio kopterį, jis nėra mažas, bet be kažkokios šviesinės info (aka LED) nieko ten nesimato nutolus per 200 metrų ir pakilus truputį aukščiau į orą - viskas pas jį ten atrodo vienodai, ir visiškai nesvarbu, kad priekiniai propeleriai salotinės spalvos, o galiniai juodi. Ir kad priekinės rankos baltos, o galinės - rusvos. Iki 50m super, po to pradeda vienodėt viskas. Na gal su patirtim ateis geresnis skyrimas.

Penkta - dėl dydžio ir galios santykio. Taip, tu teisus - didesnis greičiausiai ir galingesnis, bet....didesnis variklis yra sunkesnis, vadinasi dalis papildomos galios jau sunaudojama kompensuoti papildomą svorį. Toliau - galingesnei sistemai reikia galingesnių akumuliatorių. O su talpa akumuliatorių svoris auga labai greitai. Tam irgi reikės dalies tos papildomos galios, kurią tu turėsi. Žodžiu nėra taip, kad mažas gali pakelt 2kg ir pats sveria 500g, o didelis gali pakelt 5kg, o pats sveria 700g cry Ir dar su dideliais aparatais išlenda kitas grožis - inercija. Šiaip inercija nėra blogai - ji truputį sutramdo nervingus judesius, kuriuos perduoda nepatyrusio piloto pirštai, bet inertišką daiktą sunkiau suvaldyt jeigu vyksta kas nors negero (pvz kažkaip netyčia iš kažkur artėja medis). Taipogi su didesniu svoriu išauga ir kiekvieno kritimo remonto sąskaita :?

Šešta - nereikia tau dabar jokių headless, jokių position hold ar dar kokių pribombasų. Jeigu už tave skraidys flight controller'is, tai kam tu ten tam kopteriui reikalingas? Būdamas tokiu kopteriu spjaučiau į pilotą ir skrisčiau savais reikalais. Išmok skraidyt pats, pajausk siųstuvą ir jo rankenėles, o per juos ir kopterį. O kai išmoksi padoriai skraidyt - išimsi KK kontrolerį, parduosi, įsidėsi normalų su visais būtinais tau navarotais ir galėsi skraidyt.

Septinta - rinkdamasis viską pats gausi malonumą bent kažkiek pakonstruot (na bent jau susirinkt, sulituot ir sudėliot viską į vietas), taipogi išlieka galimybė kažką keist, kažką tobulint ar galų gale su FC (flight controller) nustatymais pažaist. Taip, gal išeis truputį brangiau nei WLtoys (tau dar reikės valdymo, akumuliatoriaus pradžiai bent vieno ir įkroviklio tam akumui), bet daug dalykų yra bendro naudojimo ir lieka su tavim tau keičiant aparatus (tas pats valdymo pultas, tas pats įkroviklis ar net akumas jeigu drastiškai nepakeisi kopterio dydžio).

Žodžiu aš sakyčiau go custom ir susirink pagal save, bet čia kievieno asmeninis pasirinkimas cool


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Reikia pagalbos issirenkant drona
StandartinėParašytas: 04 Lie 2015 07:23 
Mo
Mo

Užsiregistravo: 03 Lie 2015 18:38
Pranešimai: 3
Hmmm, Dekui uz issamu atsakyma :) Visgi galvoju, bet labiau traukia RTF modeliai... Pats dirbu, laiko beveik nelieka (turint galvoje jog dar yra 3-4 kiti hobiai...) Ir kaip tikras Lietuvis turiu ta lietuviska supratima - nora panaudoti ta pat preke keliose vietose :D Nes man tas dronas bus pagrinde naudojamas filmavimui-fotografavimui... bet prie viso to tai bus ir nezinomoms teritorijoms tyrineti... kitais hobi tenka ir per miskus eit ir t.t. ir didziausiame kemsyne budamas nezinai kiek pelke tesiasi ir ja reik apeitis ir is kurios puses maziau tai uztruktu... Na panaudojimu begale radau... kur net ir pradziai butu reikalingas tiesiogini rysi ir stebejima turintis quadas... montuot ir meistraut galeciau ir mokeciau, bet realiai pasiziurejus man tiesiog laiko stygiumi neapsimoka tai :/ gal ir kokybe geresne gautusi bet velgi china su savo prekem nepasizymi patikimumu, bet sutaupo laiko ir gauni gatava preke... kainos atzvilgiu irgi nezinau kaip, bet nemanau jog imanoma susirinkti tokios komplektacijos quadcopteri kaip tas wltoys v666n... Vienzodziu dekoju uz atsakyma :) Laukiam dar nuomoniu ir atsiliepimu :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Reikia pagalbos issirenkant drona
StandartinėParašytas: 06 Lie 2015 16:51 
Modeliuotojas
Modeliuotojas

Užsiregistravo: 03 Bal 2011 22:43
Pranešimai: 2100
Miestas: Kaunas
To Pikas:
Turiu nuojautą, kad pagalbos nesulauksi, nes jau pats esi pasiryžęs neklausyti patarimų ir daryti savaip. Tokių čia buvo ne vienas ir ne du ir yra patirties kuo baigiasi diskusija.

Parašysiu tiesiai šviesiai ir trumpai, nori klausyk, nori neklausyk.
1. Perki 250 dydžio racer tipo kvadriuką, lengvas, nesudaužomas, pvz. ZMR kvadriką. Išmoksi pakilti, nusileisti, nulaikysi ant vėjo, po to išmoksi stebėti vaizdą ekrane.
2. Subrendus, racerį parduosi ir galėsi galvoti apie didesnį, kai jau žinosi ko nori, nes dabar matau neturi jokio suvokimo.

PS: Per WIFI matysi vaizdą kokius 10-20m nuo savęs, pamiršk šią idėją.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 4 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Administratoriaus kontaktai: info(eta)rcm.lt

 

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007