Dabar yra 28 Kov 2024 14:29

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 12 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: HK Minimoa
StandartinėParašytas: 11 Kov 2012 23:17 
Mo
Mo

Užsiregistravo: 30 Sau 2006 18:58
Pranešimai: 90
Miestas: Kaunas
Sveiki RC sklandytuvu megejai.
Isigijau Minimoa is hobbyking. Tai mano pirmas RC sklandytuvas. Pries tai sraigtasparniais biski skraidziau. Kainavo truputi virs 100$. Radija Futaba-7, imtuva ir baterija nuemiau nuo maluno. Todel apart pacio modelio nieko pirkt nereikejo.
Tikrai fainas reikalas. Dziaugsmo man asmeniskai teikia daug daugiau nei malunas :) Jau pavyko keleta kartu paskrieti termikuose isjungus varikli. Kyli kol pradeda darytis nejauku, nes sklandyvas tampa sunkiai matomas :)
Startas ir garbes ratas: http://youtu.be/swtv4zGWjxw

_________________
x400


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: HK Minimoa
StandartinėParašytas: 12 Kov 2012 14:17 
Modeliuotojas
Modeliuotojas

Užsiregistravo: 27 Sau 2010 15:24
Pranešimai: 1726
Miestas: Kalvarija


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: HK Minimoa
StandartinėParašytas: 14 Kov 2012 20:54 
Mo
Mo

Užsiregistravo: 30 Sau 2006 18:58
Pranešimai: 90
Miestas: Kaunas

_________________
x400


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: HK Minimoa
StandartinėParašytas: 19 Kov 2012 19:56 
Modeliuotojas
Modeliuotojas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Rgp 2007 00:49
Pranešimai: 4908
Miestas: Siauliai-Birmingham


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: HK Minimoa
StandartinėParašytas: 20 Kov 2012 23:47 
Mo
Mo

Užsiregistravo: 30 Sau 2006 18:58
Pranešimai: 90
Miestas: Kaunas
Preita savaite po pasiskraidymo parke po darbo, galvau - jau nusibodo :)
5-6 valanda vakare saule jau neaukstai, termines veiklos praktiskai nelieka.
Su mano sklandytuvu ramiame ore nelabai idomu, akrobatikos nepavarysi, nebent kokia kilpa suriesi, na ir kilti-leistis pasipraktikuosi.

HK Minimoa, su varikliu skrenda ne kaip. Riecia nosi i virsu, jauciasi sukimo momentas. Visas grazumas atsiskleidzia bemotoriniame skrydyje.

Siandien kadangi oras grazus nusprendziau pabandyti paskrieti per pietu pertrauka.
Pagal prognoze stabilumas turejo buti labai aukstas bet ir termikai stiprus 3-4m/s. Vejas silpnas.
Manau prognozes pasiteisino 100%.

Vejas, patrauktas vieno ar kito termiko, pute is kur norejo. Jautesi gan stipri turbulencija, skrendant nedideliame aukstyje karta maciau kaip skldytuvo sparnai staiga palinko zemyn. Vienu momentu iejus i stipru zemejima reikejo duot 100% trauka, kad issilaikyti tame paciame aukstyje (o siaip ramiu oru prie 100% traukos Minimoa kyla netoli 45°).
Termikai labai siauri, mazesniame aukstyje nesugebejau sucentruoti, ir tik paemus daugiau aukscio susukau siaura termikeli, kylau kol eme darytis nejauku del matmumo. Padarius perejima, nesunkiai radau dar viena gera kilima, bet netrukus pietu pertrauka ejo i pabaiga, teko padaryti keleta suktuku ir leistis kuo greiciau zemyn.
Leistis irgi nebuvo lengva, dariau kelis uzejimus nes laukiau turbulencijos susilpnejimo.

Po tokios pietu pertraukos, sypsena iki ausu :)

_________________
x400


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: HK Minimoa
StandartinėParašytas: 15 Bir 2012 23:40 
Mo
Mo

Užsiregistravo: 30 Sau 2006 18:58
Pranešimai: 90
Miestas: Kaunas
Sveiki sklandytuvu megejai.

Nenoriu kurt naujos temos, bet kalbesiu jau apie kita sklandytuva.
Kazkaip kilo noras kazka pagaminti, o ne tik pirkti gatava. Todel isigijau Sig Riser 2m balzos rinkinuka ir pagaminau si sklandutuva.
Visa gamyba gan nesudentinga, uztruko apie 3 svaites, gaminant po darbo 2-4valandas ir viena pilna savaitgali po 8valandas i diena.
Viskas pavyko gan neblogai, tik "uzsiroviau" ant blogos plevles. Del to 75% sparnu padengimo kokybe vos tik patenkinama, liko rauksliu. (Sparnu geltona dalis). Ta plevele vadinasi "monokote", siulau aplenkti si prekybini zenkla is tolo, plevele traukiasi salyginai labai nedaug, todel padarius nedideliu klaidu lieka rauksles.
Likusia dali padengiau daug geresnes kokybes plevele (raudona) "Ultracote" ji truputi brangesne, bet darbo kokybe yra zymiai geresne. Galima pilnai isvengti rauksliu, net ir tokiam pradedanciajam kaip as.



Sklandytuvas skrenda labai neblogai, ismetus ranka nuskrieja beveik 100 metru.

http://www.youtube.com/watch?v=ctW1R7Ww ... ata_player

Taip pat isbandem isvilktima ranka, panaudojus 140m 25kg zilkos per skriemuli (vietoj skriemulio panaudojom paprasta karabina).
Vejas pute apie 5m/s todel sklandytuvas kilo gan staciai. Manau pavyko pakilti netoli 100m. Neturejom laisvu ranku todel nepavyko nufilmuoti :)
Paliginus su HK Minimoa, Sig Riser daug geriau skrieja mazais greiciai, geresnis minimalus zemejimas.
Minimoa turi mazesni sparnu plota ir didesni svori, su ja siunkiau suktis siauruose, silpnuose temrikuose.
Sig Riser juntamai tvirtesnis.
Vienintelis dalykas kuris man nepatinka Riser, tas kad jis neturi eleronu, todel manevravimas ne toks efektyvus, zinau kad dar reikia pasimokyti kad efektyviau skrieti, bet esu isitikines, kad kitas mano sklandytuvas bus tik su eleronais.

Noreciau isigyti kompozitini F3j sklandytuva, bet kaina ju per didele man.
Butu labai idomu pagaminti kompozitini F3J sklandytuva panaudojanat vakuumini suspaudima.
Cia yra gan smulkiai aprasyta kaip pagaminti Supra: http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=437733
O cia brezinai: http://www.charlesriverrc.org/articles/supra/supra.htm
Supra is karto gal per daug, gal reiktu pradet nuo mazesnio F3K sklandytuvo?
Ar kas nors esate pagamine supra? Gal turite video medziagos apie vakuumini apspaudima (Vacuum Bagging) ar panasiai, buciau dekingas uz bet kokia informacija.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: HK Minimoa
StandartinėParašytas: 26 Bir 2012 17:38 
Modeliuoto
Modeliuoto

Užsiregistravo: 16 Sau 2011 19:15
Pranešimai: 560
Miestas: Siauliai
Ar bandei pust ta "monokote" su orapute? Man labai pukiai islygino plevele pirkta is HK.

_________________
I'm bussier'n one legged man in ass kicking contest.
Faker than the fakest of fake shit!


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: HK Minimoa
StandartinėParašytas: 27 Bir 2012 04:42 
Mo
Mo

Užsiregistravo: 30 Sau 2006 18:58
Pranešimai: 90
Miestas: Kaunas
Nebandziau.

Bet paskaityk atsiliepimus, HK plevele beveik prilygsta ultracote. O monokote lyginant su ultracote traukiasi dvigubai maziau.

_________________
x400


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: HK Minimoa
StandartinėParašytas: 27 Bir 2012 06:10 
Modeliuoto
Modeliuoto

Užsiregistravo: 16 Sau 2011 19:15
Pranešimai: 560
Miestas: Siauliai
Gal butu imanoma isbandyti? Idomu koks butu rezultatas.

_________________
I'm bussier'n one legged man in ass kicking contest.
Faker than the fakest of fake shit!


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: HK Minimoa
StandartinėParašytas: 27 Bir 2012 18:38 
Mo
Mo

Užsiregistravo: 30 Sau 2006 18:58
Pranešimai: 90
Miestas: Kaunas
Kadangi neturiu daug patirties, noriu paklaust kuo kaitinimas lygintuvu skiriasi nuo kaitinimo orapute? Man atrodo pakelus pleveles temperatura iki tam tikro lygio ji trauksis vienodai nepriklausomai nuo to ar susildyta lygintuvu ar orapute?
Kai kurios vietos dengtos Monokote nebesitraukia nors ir kiek bekaitinitum, o su ultracote susitraukia net ir didesnes rauksles.

Dengdamas sparnus prikabindavau plevele pagal perimetra, o po to laikydamas ikaitusi lygintuva labai arti pleveles (1-2mm) leisdavau jai isitempti. Suprantu kad su orapute tai butu galima atlikti daug lengviau ir greiciau.

_________________
x400


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: HK Minimoa
StandartinėParašytas: 28 Bir 2012 06:15 
Modeliuoto
Modeliuoto

Užsiregistravo: 16 Sau 2011 19:15
Pranešimai: 560
Miestas: Siauliai
Na, mano patirtis sioj srity taip pat niekingai maza, bet is to, ka dariau, efektas buvo tkrai didelis, tiesa, as naudojau buitini lygintuva, ne specialu. Is viso to pasimokiau, kad ten, kur salytis su balza, reikia segti lygintuvu, kitas vietas ir rauksles labai puikiai sutvarko orapute. Taip pat su orapute labai efektyviai galima pakoreguot visokius susikreipimus, jei tokiu atsiranda dengiant.
Orapute patogiai reguliuoji temperatura, pusdamas is arciau/toliau, taip pat tiksliai matai kuria vieta sildai ir iskart matai ar plevele traukias ir t.t., vienzo mano atveju pasitvirtino 100%, todel ir butu idomu suzinoti ar tai pleveles ar darbo metodo efektas.

_________________
I'm bussier'n one legged man in ass kicking contest.
Faker than the fakest of fake shit!


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: HK Minimoa
StandartinėParašytas: 29 Bir 2012 20:01 
Mo
Mo

Užsiregistravo: 30 Sau 2006 18:58
Pranešimai: 90
Miestas: Kaunas
Dekui Garett, jei dar dengsiu sparnus butinai isigysiu orapute, tai geras irankis padedantis pagerinti kokybe. Bet Monokote daugiau tikrai nepirksiu :)

Kol kas medinio modelio gamint nesiruosiu, bandysiu isisavint putos sparnu dengima kompozitu. Dabar dar tik pasidariau karstos vielos pjovimo lanka. Pjauna neblogai, siuo metu gaminu sablonus ir bandysiu ispjaut uodegos plokstumas. Jei pavyks isgaut patenkinama kokybe pjausiu ir sparnu plokstumas, jei nepavyks - pirksiu pjautas CNC.
Sparna nusprendziau gaminti pagal supaprastinta modeli, kur centroplanas neturi V kampo, lonzeronas is anglies vamzdelio, o sprnu galai prijungti panaudojant lenkta duraliumini vamzdeli, viskas gan neblogai aprasyta cia:
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=412772
Liemens turbut irgi negaminsiu arba bandysiu ieskot gatavo arba bandysiu pritaikyt lenku arthoby: http://gliders.arthobby.pl/index.php?pa ... 32&item=55

Mano Minimoa nupute vejas :) Buvo labai vejuota, gusiai iki kokiu 15m/s. Gavau gera termika (buvo vejo aprimimas) ir paemiau nemazai aukscio. Buvau ties matomumo riba, kai modelis spiraleje dar matydavau tam tikrais kampais, bet kai nusprdziau grizti ir atsukau tiesiai i save, modelio nesimate, isejus is termiko, buvo labai stipri zemjimo ir gusiu zona. Grizti nepavyko, modelis nukrito kazkur prie nuosavu namu. Vazinejau aplinkui nemazai ir su automobiliu ir su dviraciu bet neradau :( AA jai.

_________________
x400


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 12 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 5 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Administratoriaus kontaktai: info(eta)rcm.lt

 

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007